Wrócili z wakacji z pomysłem na biznes. Będą oprowadzać turystów po mieście

wrocili z wakacji z pomyslem na biznes beda oprowadzac turystow po miescie
Udostępnij:
Wybrałeś miasto, które chcesz zwiedzić? Oprowadzi cię po nim Footsteps. Ta aplikacja mobilna ruszyła właśnie we Wrocławiu, a do 2017 roku ma pojawić się także w kolejnych trzydziestu lokalizacjach w Europie.

Spersonalizowane trasy zwiedzania

Ze smartfonem w dłoni zwiedzasz miasto, a aplikacja mobilna podpowiada ci, które miejsca warto odwiedzić. Tak w skrócie opisać można działanie Footsteps. Piotr Sędzik, jeden z pomysłodawców projektu, tłumaczy, że po zainstalowaniu oprogramowania na telefonie, internauta tworzy profil użytkownika i określa swój typ osobowości, np. smakosz, artysta, biznesmen albo hipster.

Na podstawie dokonanego wyboru Footsteps dostarcza turyście spersonalizowaną trasę, nawiguje go po niej, a także przekazuje informacje o zwiedzanych punktach. – Tym samym, Footsteps rozwiązuje problem kompleksowego przygotowania się do zwiedzania, odnalezienia się w nowym mieście oraz poznania go w najlepszy możliwy sposób, po swojemu, według własnych preferencji – mówi Piotr Sędzik.

Z Budapesztu na Startup Weekend

Dodaje, że pomysł na turystyczną aplikację zrodził się podczas wakacyjnego wyjazdu do Budapesztu. Stolicę Węgier odwiedził wówczas wraz z kolegami: Janem Kamińskim, Piotrem Zarębskim, Mateuszem Prokopczakiem i Radosławem Bułatem, którzy również pracują nad rozwojem Footsteps. Wspomina, że niespecjalnie przygotowali się do tej podróży, a zależało im, żeby poznać okoliczne zabytki, spróbować lokalnych potrwa i wyjść wieczorem na imprezę.

Aplikacja Footsteps | fot. materiały prasowe 

Szukali więc w sieci odpowiednich przewodników. – Pomimo dostępnych na rynku aplikacji, żadna z nich nie odpowiadała naszym wymaganiom, bo żadna nie dawała całościowej i przemyślanej trasy odkrywania miasta – mówi. Dlatego rozpoczęli pracę nad własnym narzędziem. Piotr Sędzik tłumaczy, że pierwszym etapem realizacji projektu był udział w organizowanym w Szczecinie wydarzeniu Startup Weekend.

100 tysięcy użytkowników do 2017 roku

To tam młodzi przedsiębiorcy poznali mentorów i otrzymali zaproszenie do programu akceleracyjnego Starter Rocket. – Udało się nam zakwalifikować do finałowej trójki, co wiążę się z finansowaniem oraz cennymi szkoleniami – mówi i dodaje, że pozyskany w ten sposób kapitał umożliwi im dopracowanie aplikacji i wdrożenie jej w pięciu polskich miastach.

I tak, testowa wersja Footsteps od dziś jest dostępna we Wrocławiu. Zwiedzając stolicę Dolnego Śląska możemy skorzystać z sześćdziesięciu tras, na których znajdziemy ponad trzysta punktów. Zespół stojący za projektem planuje do mają tego roku udostępnić narzędzie w kolejnych lokalizacjach. Piotr Sędzie wspomina o Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu. Nie zamierza jednak na nich poprzestać. – Naszym celem jest wprowadzenie Footsteps do końca 2017 roku w co najmniej 30 miastach w Europie i pozyskanie ponad 100 tysięcy użytkowników – mówi.