Wrocławianie stworzyli Ocureliti – nowoczesną aplikację społecznościową z rozszerzoną rzeczywistością

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Kiedy dzieje się coś niezwykłego, dobrze się bawisz albo jesteś w ciekawym miejscu – dzielisz się tym w mediach społecznościowych. Zobacz zdjęcia i filmy innych użytkowników zawieszone w przestrzeni, w której się znajdujesz. Pozwól, by wirtualny świat otoczył Cię tam, gdzie jesteś.

A to wszystko na ekranie Twojego smartfona. 

Takie możliwości daje Ocureliti – innowacyjna aplikacja społecznościowa stworzona we Wrocławiu, wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość.

Na pomysł stworzenia Ocureliti wpadło dwóch wrocławian – Adam Strojny i Bartosz Gosk. Chcieli stworzyć aplikację, która w prosty sposób umożliwi zachowywanie ważnych dla nas momentów z danego miejsca oraz dzielenie się nimi z innymi. Sprawi, że odkrywanie otoczenia poprzez ekran naszego telefonu będzie niezwykłym doświadczeniem. A to wszystko dzięki wykorzystaniu możliwości rozszerzonej rzeczywistości. I tak w pół roku, pięcioosobowy zespół opracował pierwszą tego typu polską aplikację, łączącą świat rzeczywisty z wirtualnym w smartfonie.

Jak działa Ocureliti? To połączenie internetowej mapy i mediów społecznościowych. Użytkownicy Ocureliti, przebywając w danym miejscu, mogą zachować chwile w postaci zdjęć i filmów, zrobionych w aplikacji. Te są automatycznie przypisywane do lokalizacji, w której jesteśmy i zamieszczane na mapie w jednym z trzech trybów – publicznym, anonimowym lub prywatnym. Możemy używać filtrów do zdjęć i dodawać filmy do 15 sek.

Za pomocą aplikacji możemy przeglądać materiały innych użytkowników na mapie 2D lub oglądać je w trybie rozszerzonej rzeczywistości. Jak to wygląda? Na obraz z kamery w telefonie nałożone są zdjęcia i filmy, zawieszone w miejscu, w którym przebywamy. Klikając na nie możemy je oglądać z opisem i komentarzami. Dzięki aplikacji możemy śledzić innych użytkowników, komentować i lubić ich sytuacje. Widzimy także, co te osoby lubią i komentują. W porównaniu do dobrze znanych mediów społecznościowych, Ocureliti pozwala nam zamieszczać jeszcze bardziej realne treści i poznawać przestrzeń miejską w zupełnie nowy sposób.

To aplikacja idealna dla młodzieży, która jest coraz bardziej zafascynowana łączeniem świata realnego z wirtualnym w social media. Polecana jest także tym, którzy lubią podróżować i odkrywać nowe miejsca, kierując się poleceniami innych oraz zachowywać i dzielić się z innymi swoimi zdjęciami i filmami. To zupełnie nowe narzędzie na rynku mediów społecznościowych, stwarzające nowe możliwości kontaktu – nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale także dla blogerów i reklamodawców.

Ocureliti można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play. Dostępna jest dla urządzeń z systemem Android. Trwają prace nad wersją dla iOS, która będzie udostępniona do stycznia 2018 roku.