Wrocławski Spyrosoft zadebiutował na giełdzie wraz z pracownikami

Dodane: 02.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Spółka Spyrosoft, wrocławski dostawca oprogramowania, zadebiutował 28 lutego o godzinie 14:30 na parkiecie NewConnect. Decyzja o wejściu na giełdę została podjęta głównie z myślą o współpracownikach, którzy dzięki temu mogli nabyć akcje serii C spółki. Z możliwości tej skorzystało ponad 150 osób!
Debiut Spyrosoft na rynku NewConnect następuje po przeszło trzech latach działalności spółki. Głównym powodem, dla którego właściciele firmy zadecydowali się na dołączenie do grona spółek publicznych, była chęć podzielenia się ze współpracownikami sukcesem firmy, przez umożliwienie im nabycia akcji Spyrosoft.

Spyrosoft świetnie sobie radzi i nie potrzebuje wsparcia zewnętrznych inwestorów, by dalej się rozwijać. Emisja akcji to wyraz wdzięczności wobec pracowników za ich zaangażowanie i wytrwałość w budowaniu sukcesu firmy. To sposób na to, aby podzielić się tym, co wspólnie osiągnęliśmy. Taka inicjatywa, choć w zasadzie niespotykana w biznesie, wynika z unikalnego podejścia do pracowników.

– Niezmiennie kierujemy się filozofią angażowania pracowników w naszą firmę – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft.

Stąd też już na początku 2019 roku spółka przeprowadziła emisję akcji serii C, skierowaną wyłącznie do pracowników i współpracowników firmy. Wzięły w niej udział 153 osoby.
Taka możliwość nabycia akcji i wejście na rynek NewConnect to bardzo czytelne potwierdzenie zasady „we put people first”, która w firmie obowiązuje od zawsze, a oznacza, że w Spyrosoft ludzie oraz ich opinie są ważne.

–W firmie mamy płaską strukturę, nie ma formalnego dystansu. Każdy, jeśli chce, może porozmawiać z prezesem czy członkiem zarządu i podzielić się swoim pomysłem lub opinią. Myślę, że możliwość nabycia akcji nie tyle zwiększy zaangażowanie pracowników w życie spółki, ile przeniesie je do innego wymiaru. Moja firma może być naprawdę „moją” – komentuje wejście na giełdę Paweł Klimek z GOD Nearshore SE, spółki należącej do grupy Spyrosoft.

Debiut na NewConnect i co dalej?

W dniu debiutu na NewConnect do obrotu wprowadzonych zostało 150.000 akcji serii A2, 18.900 akcji serii B oraz 10.866 akcji serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski INC.
Strategiczne dla rozwoju spółki Spyrosoft pozostaje: pozyskiwanie nowych klientów z branż, w których firma się specjalizuje, zatrudnianie kolejnych specjalistów oraz globalizacja działalności przez wchodzenie na kolejne rynki zagraniczne.

Ponadto firma cały czas dąży do wzmocnienia swojej pozycji w Polsce i za granicą. Już teraz Spyrosoft, mimo mniejszej skali działalności, z powodzeniem konkuruje ze światowymi liderami branży IT. Decyduje o tym wysoka jakość oferowanych usług. Spółka wzorem lat poprzednich zamierza swój rozwój opierać na rynku polskim i zagranicznym.

Stawiamy na globalizację naszej działalności i obecność na kolejnych rynkach zagranicznych – mówi Konrad Weiske i dodaje – W minionym roku utworzyliśmy spółki Spyrosoft Solutions w Chorwacji oraz w Detroit w USA. W zeszłym miesiącu powstało biuro w Monachium. Branże, na których skupiamy się najbardziej to finanse, automotive i przemysł 4.0. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence i Mixed Reality, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne.

Wrocławski dostawca oprogramowania obecny jest na rynku od 2016 roku, a już teraz zatrudnia ponad 470 osób i wciąż rośnie. Dynamiczny rozwój firmy jest następstwem nie tylko działania w oparciu o dobrą koncepcję biznesową, ale nade wszystko jest wynikiem zaufania i dobrych relacji z pracownikami. Stąd też decyzja o wejściu na giełdę. Towarzyszy jej zmiana systemu identyfikacji wizualnej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem