Wschodni Akcelerator Biznesu – platforma z najciekawszą ofertą wsparcia. Ich startupy zgarnęły już 76 milionów złotych

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Wschodni Akcelerator Biznesu – platforma z najciekawszą ofertą wsparcia. Ich startupy zgarnęły już 76 milionów złotych

Udostępnij:

Platform startupowych jest kilka, każda próbuje tematycznie być unikalna i na swój sposób przyczynić się do wzrostu najciekawszych projektów. To jednak Wschodni Akcelerator Biznesu wyrasta na lidera w zakresie efektywności wsparcia i bogactwa stwarzanych szans.

Kilka dni temu zakończyło się najważniejsze wydarzenie startupowe w Polsce i jedno z najważniejszych w tej części Europy – InfoShare. Na tej kilkudniowej konferencji nie zabrakło Wschodniego Akceleratora Biznesu. Jednak nie pojechali tam samotnie, bo dzięki wzorowej współpracy i przygotowaniu – razem z platformą pojechały dwa startupy – zwycięzcy ostatniego Demo Day. Otrzymały one możliwość bezpłatne uczestnictwa, a zdobywca wyróżnienia mógł zaprezentować się na głównej scenie wydarzenia.

Nie dalej jak miesiąc temu informowaliśmy, o współpracy pomiędzy puławską platformą i InCredibles Sebastiana Kulczyka. Efektem tej współpracy było niepowtarzalne wydarzenie MeetUp Day, w trakcie którego wytypowane startupy (które zakończyły już inkubację) rywalizowały o możliwość trafienia pod skrzydła programu mentoringowego InCredible Inspirations. Wśród oceniających znaleźli się przedstawiciele funduszy venture capitals, a także pan Jarosław Sroka członek zarządu Kulczyk Investments.

 

Na tym jednak nie koniec dodatkowych korzyści oferowanych przez Wschodni Akcelerator Biznesu. Startupy wyinkubowane na tej platformie uzyskały prawie siedemdziesiąt sześć milionów złotych w programie „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” działanie 1.1.2. To czyni Wschodni Akcelerator Biznesu najskuteczniej inkubującą platformą w programie – projekty platformy  „zgarnęły” jedną trzecią całej dotychczasowej puli. To nie pozostaje niezauważone w świecie startupowców, co widać w liczbie podpisanych umów, która nieuchronnie zbliża się do trzystu podpisów.

Nabór w bieżącej rundzie kończy się razem z końcem tego miesiąca, więc czasu zostało naprawdę dość mało. Na starcie oferowana jest pomoc o wartości sześćdziesięciu tysięcy złotych, szeroka oferta szkoleń z zakresu marketingu, biznesu i zarządzania, a także usług specjalistycznych. Szczegóły naboru, harmonogram, oraz regulaminy dostępne są na stronie Wschodniego Akceleratora Biznesu https://wab.biz.pl/. Tam także można zgłosić się do inkubacji.

Projekt „Platforma Startowa – Wschodni Akcelerator Biznesu” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, którego celem jest pomoc przyszłym przedsiębiorcom z regionu Polski Wschodniej.