Wschodni Akcelerator Biznesu pozyskał dla startupów 45 mln zł. Teraz szuka kolejnych projektów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Wschodni Akcelerator Biznesu pozyskał dla startupów 45 mln zł. Teraz szuka kolejnych projektów

Udostępnij:

Od 2019 roku platforma startowa Wschodni Akcelerator Biznesu, koordynowana przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny, pomaga rozwijać się startupom, a także pozyskiwać dofinansowanie w wysokości ok. miliona złotych. Ty również możesz pozyskać taką kwotę. Rozpoczęła się kolejna runda naboru startupów do inkubatora, które następnie mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

Od pomysłu, przez MVP, po dofinansowanie

Wschodni Akcelerator Biznesu to najskuteczniejsza platforma startowa we wschodniej Polsce. Nie tylko pod względem wysokości pozyskanych środków – a tych na rzecz startupów pozyskała aż 45 mln złotych – ale też pod kątem oferowanych ścieżek rozwoju.

Puławski inkubator zapewnia swoim podopiecznym kilka możliwości.

  • Rozwój w ramach inkubatora. Na uczestników programu czekają warsztaty, podczas których startupowcy projektują swoje biznesy i wyznaczają kamienie milowe. Do tego WAB pomaga swoim podopiecznym opracować MVP. Dzięki temu uczestnicy już na wczesnym etapie mogą zweryfikować biznesowe założenia projektów i zebrać feedback od rynku. Za to m.in. Piotr Chomczyk, współtwórca Renderro i jeden absolwentów inkubatora, chwali WAB.
  • Dofinansowanie z PARP. Po zakończonej z sukcesem inkubacji puławski inkubator pomaga uczestnikom pozyskać dofinansowanie w ramach programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
  • Znalezienie inwestora. Ponadto WAB pomaga startupom nawiązywać kontakty z funduszami VC. W trakcie systematycznie organizowanych spotkań – Mixer Startup – uczestnicy są szkoleni z zagadnień związanych z praktycznym aspektem rozmów z inwestorami. Następnie odbywają serię spotkań z przedstawicielami VC, których próbują przekonać do swojego pomysłu. Dzięki takim wydarzeniom zespół ScanTheSun pozyskał kapitał od Link VC, który pozwoli mu dalej rozwijać działalność.

Rozwiń biznes ze Wschodnim Akceleratorem Biznesu

Ty również możesz rozwinąć swój biznes z WAB i pozyskać dofinansowanie z programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”. Wschodni Akcelerator Biznesu rozpoczął kolejną rundę naboru wniosków – zgłoś się za pośrednictwem tego formularza i weź udział w inkubacji. Co równie istotne Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała przedłużenie programu “Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”, w ramach którego możliwe jest uzyskanie dofinansowania do jednego miliona złotych.

Projekt „Platforma Startowa – Wschodni Akcelerator Biznesu” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, którego celem jest pomoc przyszłym przedsiębiorcom z regionu Polski Wschodniej.

 

Artykuł powstał we współpracy ze Wschodnim Akceleratorem Biznesu