Wsłuchaj się w historię innowacji – polski debiut biografii Steve’a Jobsa

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

17 listopada br. na polskim rynku pojawi się autoryzowana biografia Steve’a Jobsa. Ten światowy bestseller zadebiutuje nakładem Insignis Media równocześnie w wersji drukowanej oraz audio.

17 listopada br. na polskim rynku pojawi się autoryzowana biografia Steve’a Jobsa. Ten światowy bestseller zadebiutuje nakładem Insignis Media równocześnie w wersji drukowanej oraz audio. Książka autorstwa Waltera Isaacsona czytana przez Jarosława Łukomskiego to najważniejsza produkcja audio serwisu audioteka.pl w tym roku. Najnowszy bestseller do pobrania już w najbliższy czwartek od północy.

Książka powstała na życzenie samego Jobsa, który chciał, „żeby poznały go jego dzieci”. Zawiera wywiady z ponad 100 osobami, m.in. z współpracownikami twórcy Apple, jego wrogami, konkurentami, rodziną, przyjaciółmi i zwolnionymi z firmy pracownikami. To poruszająca książka o Jobsie sierocie, garażowym konstruktorze, innowatorze i wizjonerze. To w końcu niesamowita historia jednej z najbardziej innowacyjnych firm.

Jak twierdzi autor, Walter Isaacson, Jobs nie ingerował w jej treść, choć miał jedno życzenie – chciał by okładka była wyjątkowa. Pierwotnie światową premierę planowano na wiosnę 2012, jednak po śmierci Jobsa, 5 października, zdecydowano o przyspieszeniu publikacji. Książka pojawiła się na rynku 24 października. Jeszcze przed zagraniczną premierą była w czołówce listy bestsellerów takich internetowych księgarni jak na przykład Amazon. W zaledwie sześć dni sprzedała się w ponad 380 tys. egzemplarzy.

W Polsce książka debiutuje 17 listopada i co ważne, oprócz wersji drukowanej, pojawi się audiobook wyprodukowany przez Audiotekę. – to dwadzieścia pięć godzin historii innowacji w interpretacji Jarosława Łukomskiego.

Jarosław Łukomski z pasją, zaangażowaniem i wyjątkowym kunsztem wprowadza nas w świat nowych technologii. Inaczej nie da się bowiem czytać biografii człowieka, który sprawił, że elektronika użytkowa i świat mediów stały się dostępne dosłownie pod palcem każdego użytkownika. Równolegle z wersją drukowaną pojawi się audiobook dający możliwość wysłuchania biografii na dowolnym nośniku już minutę po północy w dniu polskiej premiery – przekonuje Paweł Andryszczyk z serwisu audioteka.pl, odpowiedzialny za produkcję audiobooka.

Wydanie tak inspirującej książki to także doskonała okazja do dyskusji na temat sposobów krzewienia innowacyjności w Polsce i tego czy mamy szansę wychować następcę Steve’a Jobsa. Debatę poprowadzi Artur Kurasiński (AK74.pl).

Ta biografia powstała dla przyszłości. Zależy nam, by debiut audiobooka z historią życia Steve’a Jobsa był okazją do twórczej rozmowy o technologiach, odbiorze mediów i osobowości liderów. Słuchając historii twórcy Apple, otrzymujemy potężną dawkę inspiracji i informacji na temat kreowania przełomowych idei, tworzenia przestrzeni do rozwoju innowacji, które zmieniają współczesny świat – przekonuje Marcin Beme z serwisu audioteka.pl.

Debata odbędzie się w dniu debiutu audiobooka 17 listopada w ramach spotkań Aula Polska o godz.19.00 na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej przy ul. Św. A. Boboli 8. Bezpośrednią relację będzie można obejrzeć na żywo m.in. na stronie http://audioteka.pl.

źródło: informacja prasowa