Współtwórca CD Projekt otwiera restaurację dla wegan. Ma zacząć zarabiać jeszcze w tym roku

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Michał Kiciński, do którego należą akcje CD Project o wartości ponad 700 mln złotych, otwiera w Warszawie restaurację. Stanie przy ulicy Marszałkowskiej i będzie nosić nazwę Wegemama. Przedsiębiorca zaoferuje klientom wyłącznie wegańskie potrawy.

Dla wegan 

Na pomysł uruchomienia Wegemama wpadł dwa lata temu, gdy na drzwiach jednej restauracji zobaczył ogłoszenie „sprzedam lokal”. W rozmowie z serwisem Money wyjaśnia, że w stolicy jest sporo punktów gastronomicznych serwujących wegańskie potrawy. Mimo tego ciężko jest znaleźć taki, który oferuje zdrowe i ekologiczne posiłki. Właśnie to ma być przewagą konkurencyjną restauracji należącej do Michała Kicińskiego. 

Przedsiębiorca zamierza podawać posiłki wykonywane całkowicie z roślinnych składników. W karcie dań nie znajdziemy więc nie tylko mięsa, ale także mleka i jajek. Do tego produkty mają być ekologiczne, mało przetworzone, a także pozbawione cukru i glutenu. Goście odwiedzający restaurację samodzielnie będą mogli dobierać dodatki. 

Zarabiać w tym roku 

Money pisze, że mimo profilu restauracji, Kiciński sam nie lubi nazywać się weganinem. Wspomina, że nie jest ortodoksyjny i że czasami zjada jajka, masło i sery. W tym roku nawet kilka razy zjadł mięso. Niezależnie od tego uważa jednak, że za duże spożycie mięsa jest szkodliwe i za pośrednictwem Wegemama planuje promować kuchnię wegańską. 

Obok Wegemama współtwórca CD Projekt zamierza postawić sklep, w którym kupimy między innymi warzywa, ekologiczne kasze i bakalie. Na jego półkach znajdą się również pasty i sosy służące do przygotowania podobnych posiłków w domu. – Zakładamy, że restauracja zacznie na siebie zarabiać w drugiej połowie roku, a może nawet szybciej – mówi w rozmowie z Money Michał Kiciński. 

Inwestor 

Przedsiębiorca jest jednym z głównych akcjonariuszy CD Projekt, spółki, która stoi za sukcesem popularnej na całym świecie gry „Wiedźmin”. Należy do niego blisko 11 proc. akcji o łącznej wartości ponad 700 milionów złotych. Od kilku lat działa w przedsiębiorstwie jedynie w roli inwestora. Zrezygnował z pełnienia innych funkcji ze względu na związany z nimi stres.