Współzałożyciele i byli dyrektorzy firmy Outcome Health zostali oskarżeni o oszustwo

Dodane: 26.11.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Departament Sprawiedliwości USA wydał zarzuty współzałożycielom Outcome Health Rishi Shah i Shradha Agarwal oraz dwóm innym byłym dyrektorom prowadzącym o oszustwo w wyniku, którego  przedstawiciele firmy mieli wzbogacić się o miliard dolarów.
Były dyrektor generalny Rishi Shah, były szef Shradha Agarwal i dwóch innych byłych dyrektorów firmy reklamowej z branży farmaceutycznej zostało oskarżonych w 26-krotnym akcie oskarżenia w Chicago, ogłoszonym publicznie w poniedziałek. Oskarżenia zostały ogłoszone przez Departament Sprawiedliwości USA cztery tygodnie po tym, jak Outcome zgodził się wypłacić 70 milionów dolarów na zakończenie innego powiązanego z nim postępowania karnego.

Prokuratorzy powiedzieli, że oskarżeni utrzymywali nadzwyczajny wzrost przychodów w latach 2011-2017. Jak miało się okazać Outcome zawyżał liczbę klientów, wystawiając faktury za reklamy, które nigdy nie były publikowane, a tym samym zawyżał przychody. Umożliwiło to chicagowskiej firmie przyciągnięcie inwestorów, takich jak spółki zależne Goldman Sachs Group Inc, Google parent Alphabet Inc i Pritzker Group, i uzyskanie wyceny w wysokości 5 miliardów dolarów do 2017 roku.

Były dyrektor finansowy Outcome Brad Purdy i były wiceprezes wykonawczy Ashik Desai również zostali oskarżeni. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wniosła powiązane oskarżenia cywilne przeciwko oskarżonym.

William Burck, prawnik Shaha, powiedział w oświadczeniu, że jego klient jest kozłem ofiarnym i został oskarżony za wykroczenia innych osób, które to rzekomo zawierają „umowy” z prokuratorami. – Pan Shah nie przyzna się do tych zarzutów, ponieważ jest niewinny – powiedział Burck. Natomiast Christina Egan, prawnik Agarwal, powiedziała w odpowiedzi na pozew SEC, że jej klientka zaprzeczyła zarzutom agencji i będzie bronić się w sądzie. – Shradha nigdy nie popełniła oszustwa i nigdy nie uczestniczyła w żadnej konspiracji – powiedział Egan. Prawnicy pozostałych oskarżonych nie udzielili komentarza w tej sprawie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem