Wszystkie światła na Piłę: w północnej Wielkopolsce Signify otwiera nowy magazyn logistyczny

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Wszystkie światła na Piłę: w północnej Wielkopolsce Signify otwiera nowy magazyn logistyczny

Udostępnij:

Signify (Euronext: LIGHT), spółka działająca w dziedzinie oświetlenia, otwiera magazyn logistyczny w Pile. Nowa lokalizacja, o łącznej powierzchni 32 500 m2, umożliwi zintegrowanie dotychczasowych obiektów w Pile i Robakowie, co ma przyczynić się do zwiększenia efektywności operacji magazynowych i przyspieszenia dostaw do klientów na całym świecie. Budynek wybudowała firma Panattoni, a na potrzeby Signify wynajęła go firma CEVA Logistics.

Firma wykorzysta 32 500 m2 powierzchni, które pozwoli zintegrować pod jednym dachem wcześniejsze magazyny w Pile i Robakowie. Przeprowadzka z poprzednich miejsc rozpoczęła się w lutym br., a w połowie marca zostały uruchomione pierwsze wysyłki z nowej lokalizacji. Proces zakończy się w połowie 2024 roku. W nowym magazynie zainstalowano m.in. system sterowania Philips Dynalite, a wszystkie oprawy oświetleniowe są gotowe do pracy w systemie nawigacji wewnętrznej opartej na technologii VLC (Visible Light Communication).

Przeprowadzka z dotychczasowych magazynów w Pile i Robakowie rozpoczęła się w lutym br., a pierwsze wysyłki z nowej lokalizacji zostały uruchomione w połowie marca. Zakończenie procesu integracji planowane jest na połowę 2024 roku. Nowy magazyn, wybudowany przez firmę Panattoni, ma 38 500 m2 powierzchni, z czego 32 500 m2 zostało wynajęte przez operatora logistycznego Signify, firmę CEVA Logistics.

Magazyn w Pile został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju i minimalizacji wpływu na środowisko. Obiekt ubiega się o certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. CEVA Logistics wdrożyło szereg rozwiązań, w tym system magazynowania z platformami wjazdowymi i panele fotowoltaiczne. Signify wyposażyła wnętrze i teren zewnętrzny obiektu w oświetlenie cyrkularne.

W budynku zastosowano m.in. w oprawy drukowane w technologii 3D, których produkcja odbywa się zgodnie z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli z materiałów nadających się do recyklingu. Znalazły się tam również rozwiązania NatureConnect opracowane zgodnie z zasadami designu biofilicznego, dzięki któremu światło naturalne jest odwzorowywane we wnętrzu.

Zdjęcia: materiały prasowe Signify.

Czytaj także: