Wszystko, co warto wiedzieć o branży FinTech znajdziesz na tej infografice

Udostępnij:
W ciągu ostatnich pięciu lat w startupy z branży technologii finansowych zainwestowano 49,8 mld dolarów. Przełomowym rokiem okazał się 2014, bo zainwestowano wtedy 12 mld dolarów w tego typu projekty, a rok wcześniej tylko 3 mld dolarów. Więcej o branży FinTech dowiesz się z poniższej infografiki.

Autorami poniższej infografiki są zespoły stojące za Gutcher.de (oferujący kody rabatowe) i CallLevels (tworzący aplikację mobilną będącą asystentem inwestora giełdowego). O jej istnieniu dowiedziałem się od Piotra Boguckiego, który obejmuje stanowisko Business Developera w Gutcher.de. Przekonał mnie, że miniony rok był bardzo ważny dla sektora FinTech (technologii finansowych), a co ciekawsze obecny ma być jeszcze lepszy. –Opierając się na danych zebranych z rynku możemy oczekiwać dynamicznego wzrostu całego sektora również w 2016 roku. Po ich analizie możemy spodziewać się sumy globalnych inwestycji bliskiej 40 mld $ tylko w 2016 roku, wliczając kapitał dla startupów oraz finansowanie ekspansji istniejących podmiotów – mówi Piotr Bogucki, współautor infografiki.

Dla zoobrazowania jak szybko rośnie sektor FinTech wystarczy zagłębić się w dane z 2013 roku. Globalnie suma inwestycji w FinTech wyniosła wtedy zaledwie 3 mld dolarów. Następnie zaledwie rok później było to już 12 mld $. – Od 2010 do 2015 roku suma globalnych inwestycji wyniosła 49.7 mld $. Sektor technologii finansowych rośnie szybciej, niż wzrost wykładniczy – komentuje Bogucki. Więcej informacji o tym jak rozwijał się przez lata jeden z najgorętszych sektorów branży technologicznej przeczytacie w poniższej infografice. Oprócz danych, w jakich regionach świata inwestowano najwięcej, które z nich są najlepsze do rozwijania biznesów z branży FinTech i jakie usługi są najbardziej popularne, dowiecie się też, kto jest trendseterem branży, jakie firmy osiągnęły sukces i kto może niebawem osiągnąć sukces.

Wszystko, co warto wiedzieć o branży FinTech znajdziesz w tej infografice:

1. Ile wyniosły inwestycje w FinTech w latach 2010-2015?

2. Gdzie najwięcej zainwestowano w startupy branży FinTech?

3. Kraje z najatrakcyjniejszymi ekosystemami dla startupów FinTech:

4. Jakie startupy z branży FinTech odniosły największe sukcesy?

5. Poznaj Top5 szybko rosnących startupów FinTech i Top5 startupów FinTech.

6. Czym zajmują się Top5 publicznych spółek z branży FinTech?

7. Kto jest najbardziej wpływowym człowiekiem w FinTech?

8. Top5 kobiet w FinTech

9. Top5 FinTech i Zarządzanie portfolio aplikacji na urządzenia mobile