Wtyczka do Worda, która usprawnia pracę prawników

Dodane: 20.05.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Aplikacja, która usprawnia adwokatom i radcom prawnym przygotowanie dokumentu w word, podpowiada wszystkie klauzule z danymi słowami, które były już kiedyś przez nich wykorzystane. Rozwiązanie łączy sprawdzone technologie i wiedzę z zakresu biznesu prawniczego w narzędzie do codziennej pracy kancelarii.

Jak działa narzędzie

inteliLex jest narzędziem z obszaru #legaltech, które wykorzystuje na nowo dotychczasową bazę wiedzy i usprawnia proces tworzenia dokumentów w kancelarii czy dziale prawnym, w 100% zdalnie i bez potrzeby kosztownych wdrożeń. Algorytm bazuje na słowach używanych w trakcie pisania umowy. Gdy wpisanych zostanie kilka słów, narzędzie podpowiada w bocznej kolumnie klauzule, które już kiedyś zostały napisane przez nas lub kogoś z tej samej organizacji.

– Problem jaki mają prawnicy, szczególnie gdy tworzą skomplikowane dokumenty, jest taki, że chcą wykorzystać partie tekstów, które już powstały i są „pochowane” po innych dokumentach, szukają więc po folderach, serwerach, itd. a to trwa i jest czasochłonne. inteliLex robi to automatycznie, w Wordzie, bez potrzeby przełączania wątków – wyjaśnia Agnieszka Poteralska, liderka zespołu inteliLex, aplikantka radcowska.

Z Warszawy do Nowego Jorku

W 2019 roku pomysł na startup wygrał Global Legal Hackathon w Warszawie, a następnie trafił do finałów w Nowym Jorku gdzie dostało się 12 zespołów z całego świata. Tam zwyciężył w swojej kategorii: Global Rise Of Women in LegalTech. W konkursie udział wzięło w sumie 6 000 uczestników z całego świata.

12 maja 2020 produkt wchodzi na rynek

– Produkt jest na razie dostępny tylko na polskim rynku, ale z racji łatwej adaptacji na inne języki, niedługo dostępny będzie także w wersji angielskiej. Traktujemy Polskę jako ważny rynek, ale jednocześnie traktowany jest przez nas jako „testing ground”. To tu stawiamy pierwsze kroki przed ekspansją na rynki anglojęzyczne – dodaje Agnieszka Poteralska.

ZESPÓŁ inteliLex

  • Agnieszka Poteralska członek zarządu. Prawniczka, pasjonatka rozwiązań ze świata LegalTech, prelegentka międzynarodowych wydarzeń i konferencji prawniczych. Autorka artykułów i opracowań naukowych z zakresu prawa polskiego i niemieckiego. Członek Komisji ds. Współpracy z Zagranicą i Komisji ds. Nowych Technologii w lokalnych i europejskich samorządach prawniczych. Laureatka wielu nagród i stypendiów dla prawników m.in. konkursu Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra 2019.
  • Tomasz Żmuda członek zarządu. Programista full stack z 6-letnim doświadczeniem w pracy nad systemami IT. Biegły zarówno w programowaniu aplikacji (frontend i backend) jak również w kwestiach infrastruktury. Zdobywał umiejętności techniczne i biznesowe podczas pracy nad różnymi projektami: systemami finansowo-księgowymi, zarządzania usługami chmurowymi oraz oprogramowaniem dla branży filmowej. W inteliLex w roli głównego programisty.
icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem