Wybierz się ze Starterem w podróż BIZNESklasą!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu promocję oraz rozwój wiedzy i biznesowych umiejętności. Ta globalna burza mózgów po raz kolejny dotarła do Startera. W dniach 18-24 listopada na pasażerów czeka podróż pełna inspiracji, kreatywności i wiedzy.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu promocję oraz rozwój wiedzy i biznesowych umiejętności. Ta globalna burza mózgów po raz kolejny dotarła do Startera. W dniach 18-24 listopada na pasażerów czeka podróż pełna inspiracji, kreatywności i wiedzy. Każdy dzień to przystanek na innej stacji!

W listopadzie Starter pełen będzie wydarzeń skierowanych do przedsiębiorców i osób z branż kreatywnych. Biznesowa podróż rozpocznie się od spotkania networkingowego Creative Morning, podczas którego Helena Pryłowska i projektanci z MAMASTUDIO opowiedzą o tym, jak wyróżnić swój biznes. W środę w ramach Creative Day zaproszeni goście będą opowiadać o współpracy:

Bardzo wiele mówi się o realizacji wspólnych projektów, szczególnie jeśli są one niestandardowe, nowatorskie. Kooperacja może być szansą na rozwój, jednak wiele osób obawia się zagrożeń z nią związanych. Taka jest niestety nasza mentalność polska, że nie ufamy innym, a to bardzo utrudnia współpracę biznesową i mocno dotyka początkujących biznesów – mówi Małgorzata Jasnoch, CEO gdańskiego Startera.

Następnie uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda e-commerce od podszewki, podjęty zostanie też temat efektywnej, a przy tym niestandardowej komunikacji z klientami. W panelach wystąpią m.in. przedstawiciele Concordia Design, Divante czy Showroom. Druga część tygodnia to wydarzenia dla pasjonatów i ekspertów nowych technologii.

W trakcie IT Day odbędzie się dyskusja na temat hackingu, zaproszeni goście będą mówić także o wykorzystaniu chmur w biznesie: czy jest to już konieczność, czy może tylko burza w szklance wody? Na koniec, uczestników czeka rywalizacja, do której staną eksperci od systemów mobilnych: IOS, Android oraz Windows. Podczas IT Day wystąpią mi.in. Marcin Borecki (CloudExpert), Michał Romanowski (e24cloud.com), Michał Łukasiewicz (Bright Invension), Sebastian Brzuzek (Meritum Bank), a także Piotr Biegun (Whalla Labs).

W piątek rozpocznie się kolejna edycja Startup Sprint, czyli 3 dni niezwykłej przygody z biznesem. Utworzone podczas tego eventu zespoły, składające z pomysłodawców, programistów, designer’ów i marketingowców, pod okiem mentorów, będą pracować nad rozwojem swoich pomysłów.

Każdy Startup Sprint ma określony temat. Tym razem będzie to Smart Things. Uczestnicy skupią się na tworzeniu inteligentnych rozwiązań, które w umiejętny i ciekawy sposób ułatwiają nam życie. Pod okiem mentorów (m.in. z IVONA Software, Omni3D, Fibar Group) będzie można rozwijać zarówno projekty software, jak i hardware – mówi Marcin Młyński, koordynator wydarzenia.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości do Startera powrócą także Startup Pirates. Tym razem, będą integrować środowisko biznesowe podczas imprezy networkingowej. Obiecują świetną zabawę i luźną atmosferę! Szczegóły dotyczące wydarzeń oraz zapisów na stronie www.stp.inkubatorstarter.pl

Jak wyglądał Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2012 w Starterze?

W ciągu siedmiu dni Starter odwiedziło ok. 450 osób, które wzięły udział w inspirujących warsztatach prowadzonych przez projektantów, konferencji dedykowanej branży IT, a także szukały odpowiedzi na pytanie: czy w trójmieście może być Dolina Krzemowa? W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyła się pierwsza w Gdańsku edycja Startup Sprint, wydarzenia, podczas którego w ciągu 3 dni przy współpracy mentorów tworzone były projekty technologiczne w temacie mobilnym, ale także pierwsze trójmiejskie spotkanie Geek Girls Carrots, czyli społeczności kobiet, które kochają nowe technologie.

Zorganizowana została też polska premiera filmu The Startup Kids, który opowiada historie m.in. założyciela Vimeo, Soundcloud, Kiip, InDinero, Dropbox czy Foodspotting. Przez cały tydzień w Starterze można było spotkać kreatywnych ludzi i porozmawiać o ciekawych pomysłach. Z tej okazji Starter odwiedzili: Ralph Talmont (Creative head TedxWarsaw), Michał Olszewski (członek zarządu i manager inwestycyjny w Lms Invest, prowadzący Zapytaj VC), organizatorzy konferencji Infoshare, wicemistrz największego konkursu technologicznego dla studentów na świecie Imagine Cup 2012 – Karol Stosik, a także współtwórca firmy Nokaut Michał Jaskólski.

Czym jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości?

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW) to ponadnarodowe wsparcie i stworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych. To swobodny przepływ idei, myśli i pomysłów! Globalna burza mózgów, której celem jest opracowanie projektów, ponadnarodowe podzielenie się owymi, a następnie ich realizacja. W konsekwencji ukazanie przedsiębiorczości jako bardzo ważnego czynnika rozwoju cywilizacyjnego. Za słowem przedsiębiorczość kryje się całe spektrum postaw i cech charakteru. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to 125 krajów wspierających ideę, 24 008 organizacji partnerujących, organizujących co najmniej jedno wydarzenie, 33 846 aktywności, wydarzeń i konkursów, 7,43 miliona zawodników, sędziów, prelegentów i innych uczestników.

MamStartup objął patronatem medialnym to wydarzenie

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem