Wydała drobne na koszulkowy biznes, a teraz zarabia na doradzaniu przedsiębiorcom

wydala drobne na koszulkowy biznes a teraz zarabia na doradzaniu przedsiebiorcom
Udostępnij:
Jak z tysiąca dolarów zrobić 200 tysięcy? Bizneswoman, Andreea Ayers zna odpowiedź na to pytanie i dzieli się nią z początkującymi przedsiębiorcami podczas szkoleń, które organizuje. Kobieta sama uruchomiła biznes mając tylko pomysł i niewiele oszczędności, a dziś osiągnęła komercyjny sukces.

Bezrobotna zakłada firmę

Podobnie jak wielu młodych przedsiębiorców, Andreea Ayers rozkręcając swój pierwszy biznes zaczynała od zera. Nie miała doświadczenia, wielu pieniędzy, a jedynie pomysł, z którym jak wiadomo nie ma gwarancji, że przypadnie do gust odbiorcom. Mimo braku łatwego startu i posiadanych oszczędności, których miała wówczas około tysiąc dolarów, udało się jej osiągnąć komercyjny sukces. Obecnie firma LaunchGrowJoy, której jest właścicielką, zarabia ponad 200 tysięcy dolarów rocznie.

Na zdjęciu Andreea Ayers |fot. facebook.com/launchgrowjoy

W 2006 roku Andreea Ayers była w piątym miesiącu ciąży i w trakcie przeprowadzki do innego miasta. Problemy ze znalezieniem pracy w nowym miejscu zamieszkania sprawiły, że kobieta zaczęła rozważać uruchomienie własnej firmy. Obawiając się niepowodzenia i utopienia pieniędzy nie brała pod uwagę pożyczki w banku, czy znalezienia inwestora. Zdecydowała się wykorzystać własne oszczędności, a jak sama stwierdziła, było to tylko tysiąc dolarów, więc z ewentualną stratą się upora.

Od koszulek do firmy szkoleniowej

Bizneswoman zdecydowała się rozpocząć produkcję i sprzedaż T-shirtów. W tym celu uruchomiła sklep internetowy, za pośrednictwem którego klienci mogli kupować koszulki. Przełom nastąpił kiedy zobaczyła przechodnia ubranego w bluzkę z napisem „Bądź obecny”. Wówczas Andreea Ayers postanowiła pozyskać partnerów biznesowych, którymi miałyby być kluby do ćwiczeń jogi. Po pomyślnie nawiązanych kontaktach z ich właścicielami, kobieta ruszyła z aktywną sprzedażą i w niedługim czasie zarobiła 124 tysiące dolarów.

W 2011 roku Andreea Ayers sprzedała koszulkową firmę. Komercyjny sukces spowodował, że wiele osób zaczęło prosić ją o biznesowe rady. Odkryła wówczas, że większość zgłaszających się do niej osób ma te same pytania. Otworzyła więc bloga, na którym opisywała swoje doświadczenia związane z prowadzoną wcześniej działalnością. Dzięki stronie internetowej, Ayers zdobyła bazę mailingową. Wykorzystując ją rozesłała wiadomości do odbiorców znajdujących się na liście z ofertą kursu online dla początkujących przedsiębiorców.

Obecnie szkolenia prowadzone w ramach LaunchGrowJoydostępne są w wersji internetowej, a właścicielka firmy edukacyjnej spotyka się również z podopiecznymi na żywo. W rozmowie z serwisem Business Insider stwierdziła, że dzięki tej formie działalności może pozwolić sobie na pracę jedynie po 25 godzin tygodniowo, a młodym biznesmenom radzi, aby obierając kierunek w życiu zastanowili się nad swoimi priorytetami i nad wysiłkiem jaki będzie potrzeby do zrealizowania swoich celów.