Wygrani III edycji konkursu Kraków Business Starter

Dodane: 15.12.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Podczas finałowej gali KBS, która miała miejsce w ramach XXX StartUp Mixera wystąpiło 8 laureatów wyłonionych z aż 95 zgłoszeń. Finaliści przez ostatnie 6 miesięcy rozwijali swoje projekty pod skrzydłami Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Krakowie.

fot. materiały prasowe 

W konkursie do wygrania były 3 nagrody w wysokości 10 000 zł, 5 000 zł i 5 000 zł. 

– Co roku jesteśmy zaskakiwani przez uczestników konkursu, coraz to lepszymi pomysłami na własny biznes. Oprócz nagród finansowych, w tej edycji bardzo mocno postawiliśmy na wiedzę, którą przekazywali praktycy biznesu podczas szkoleń i warsztatów. Analizując poprzednie edycje zauważyliśmy, że jest ona kluczowym czynnikiem w rozwoju własnej firmy – mówi Sebastian Kolisz, Partner Zarządzający AIP. 

Zwycięzcą III edycji KBS został StartUp „Jaki warun”, zdobywając 10 000 zł. Jakiwarun.pl stworzył profesjonalny serwis dla osób wspinających się po skałach. Oferuje on unikalne dane dot. warunków pogodowych pochodzących z kamer (zbudowanych w oparciu o własną technologię) zainstalowanych w centralnych punktach rejonów spinaczkowych. W przyszłości serwis będzie rozbudowany o inne dyscypliny sportowe, które potrzebują profesjonalnych danych pogodowych np. kitesurfing, skitouring). 

Drugie miejsce, zdobyła „LEKKA Furniture”, wygrywając 5 000 zł. Firma zajmuje się sprzedażą i projektowaniem mebli, do produkcji których wykorzystywane są odnawialne surowce. Drugim członem działalności jest remontowanie zabytkowych mebli w myśl redesignu. 

Nagroda za III miejsce w wysokości 5 000 zł przypadła dla StartUpu „Spacegear”, który zajmuje stworzeniem innowacyjnych systemów napędowych do dronów, które kilkukrotnie wydłużą czas pracy urządzeń i pozwolą dostarczyć im więcej mocy. 

Komisja konkursowa składała się z przedstawicieli AIP Kraków w osobach: Sebastian Kolisz – Partner Zarządzający AIP, Grzegorz Kolasiński – New Business Manager AIP oraz Mecenasa działań AIP Kraków w składzie: Jakub Dymek, Diana Bonczar, Katarzyna Pachuta. Głos decydujący w wyborze zwycięzców miał UBS. 

UBS jest instytucją finansową, która m.in. świadczy usługi przedsiębiorstwom odnoszącym znaczące sukcesy na całym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki Krakow Business Starter  powstaną w Krakowie firmy, które odniosą podobny sukces, jak nasi klienci. Ten program powstał w ramach naszej strategii odpowiedzialności społecznej biznesu, której jednym z głównych założeń jest działanie na rzecz społeczności lokalnej. W trzech edycjach Krakow Business Starter przyciągnął ok 300 utalentowanych studentów i absolwentów, którzy dzięki naszej wspólnej pomocy tworzą miejsca pracy w Krakowie i być może przyczynią się do prężnego rozwoju miasta – podsumowuje Michał Stępień, Country Head UBS.