Wygrany zabiera wszystko – premiera nowego serwisu wowin.com

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Spółka Red Sky uruchomiła nowy portal, skierowany do miłośników gier zręcznościowych na całym świecie.

Spółka Red Sky uruchomiła nowy portal, skierowany do miłośników gier zręcznościowych na całym świecie.

Wowin.com to tzw. „skill gaming portal”, który daje użytkownikom możliwość rywalizacji w prostych grach zręcznościowych, gdzie stawką są rzeczywiste pieniądze. Aby przystąpić do rozgrywek, użytkownik dokonuje wpłaty na swoje konto i uiszcza opłatę za przystąpienie do gry. Im więcej graczy bierze udział w danej rozgrywce, tym większa jest główna nagroda. Zdobywa ją gracz, który osiągnie najlepszy wynik w danej rozgrywce.

Dla początkujących graczy Wowin.com oferuje tryb gry darmowej. W przypadku gier na pieniądze specjalny algorytm dobiera graczy pod kątem ich umiejętności, tak aby wszyscy na początku gry mieli podobne szanse. W ciągu pierwszego tygodnia od uruchomienia serwisu zarejestrowało się blisko 10 000 graczy, którzy wygrali łącznie ponad 1500 USD. Funkcjonalności serwisu są ciągle rozwijane, a co miesiąc będzie pojawiać się kilkanaście nowych gier.

Dodatkowo Wowin zaprasza do współpracy polskich i zagranicznych deweloperów gier flaszowych. Platforma udostępnia API, dzięki któremu każdy deweloper może umieścić swoją grę na platformie i partycypować w zyskach, które dana gra wygeneruje. Oznacza to, że im więcej graczy zagra w daną grę, tym więcej pieniędzy z tytułu prowizji trafi do dewelopera – taki model znany jest np. z platformy AppStore firmy Apple.

– Zdaję sobie sprawę, że wchodzimy na rynek zajęty przez gigantów branży gamingowej. Ale takie wyzwania tylko nas mobilizują. Minie około pół roku zanim będę mógł ocenić, czy Wowin.com odniósł sukces w globalnym Internecie. Liczę, że będziemy mieli hit na miarę Filestube.compowiedział Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky.

źródło: informacja prasowa