Wyjątkowy polski projekt IzzyBike w finale światowego konkursu Crowd Den

Dodane: 13.10.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

IzzyBike to przełomowy na skalę światową bezłańcuchowy rower o napędzie na przednie koło. Twórcy IzzyBike dostali się do finałowej piątki prestiżowego konkursu Crowd Den, organizowanego podczas Międzynarodowego Forum Przedsiębiorczości (World Entrepreneurship Forum) w Lyonie w październiku tego roku.  

fot. materiały prasowe

Jego unikalna konstrukcja ma duże szanse na zainteresowanie zagranicznych inwestorów. Największe zainteresowanie rower budzi w Europie Zachodniej, Skandynawii oraz Ameryce Północnej – w krajach o dobrze wykształconej kulturze rowerowej. IzzyBike jest wygodniejszy i mniej awaryjny niż tradycyjne rowery i składa się go zaledwie w 1 sekundę. W przeciwieństwie do większości składaków ma duże koła, podnoszące komfort jazdy.

Przede wszystkim daje jednak niesamowitą frajdę z jazdy, co potwierdza każdy, kto miał okazję jeździć na którymś z dwóch, stworzonych do tej pory prototypów (aluminiowym lub karbonowym). IzzyBike jest najlepszym rozwiązaniem dla mieszkańców dużych miast, osób dojeżdżających do pracy i dla jeżdżących rekreacyjnie.

Crowd Den to konkurs dla start-upów opierający się na zasadzie crowdfundingu. Każdy z uczestników forum będzie mógł zostać inwestorem w projekcie, który wzbudzi jego zainteresowanie. Projekty będą prezentowane przed międzynarodowym jury, w skład którego wejdą jurorzy programu „Dragon’s Den”. Polskę reprezentował będzie Marek Rusiecki, CEO funduszu Xevin Investments.

Cieszymy się, że udało nam się dostać do finałowej „piątki” konkursu Crowd Den. Ze względu na prestiż i nietypową formułę tego wydarzenia, opartą na zasadzie crowdfundingu, mamy nadzieję, na szerokie zainteresowanie naszym rowerem. Dzięki wsparciu funduszu Xevin Investments będziemy mogli przedstawić nasz projekt w Lyonie. Liczmy na to, że uda nam się jak najlepiej reprezentować Polskę w tym międzynarodowym środowisku – mówi Marta Jurek kierownik projektu IzzyBike.

Finał konkursu Crowd Den odbędzie się 21 października 2014 roku w Lyonie. Start-upy poprzez udział w konkursie mają szanse nie tylko na zdobycie finansowania, ale również na uzyskanie opinii oraz merytorycznego wsparcia od osób z dużym doświadczeniem w biznesie.