Wykorzystaj swoją sieć kontaktów i znajdź odpowiedniego pracownika

Dodane: 08.01.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Absolvent.pl wprowadził właśnie możliwość wykorzystania swojej sieci kontaktów na Facebooku do poszukiwania pracowników, co-founderów oraz osób do współpracy.

Absolvent.pl wprowadził właśnie możliwość wykorzystania swojej sieci kontaktów na Facebooku do poszukiwania pracowników, co-founderów oraz osób do współpracy.


Dominik Wiegand – założyciel Absolvent.pl – wskazuje, że co raz częściej informacje o nowych możliwościach rozwoju kariery docierają do nas właśnie przez naszą sieć kontaktów. Chętnie przekazujemy znajomym informacje dotyczące nowych ofert pracy, które pojawiły się w naszej firmie albo firmie znajomego. Absolvent.pl łączy pracę i znajomych, pozwala wykorzystać siłę naszej sieci kontaktów oraz moc rekomendacji.

Po zalogowaniu na Absolvent.pl użytkownik otrzymuje dostęp do bazy swoich kontaktów z Facebooka, która składa się z jego znajomych, a także znajomych jego znajomych. Jest to kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy osób. Otrzymuje wówczas możliwość przeszukania tej bazy i skontaktowania się osobami, które są dla niego interesujące.

Równolegle serwis umożliwia opublikowanie oferty pracy, która jest wysyłana przez Absolvent.pl do znajomych użytkownika, współpracowników oraz ich znajomych. Osoby, które otrzymają ofertę mogą na nią zaaplikować lub przekazać ją do pasujących osób z ich sieci kontaktów (znajomych oraz ich znajomych). Pasujące osoby, dzięki specjalnie zbudowanemu do tego celu algorytmowi, podpowie im Absolvent.pl. Wystarczy jedno kliknięcie by przekazać ją do wybranych osób.

Każda z osób do której dotrze oferta może przekazać ją dalej, co oznacza, że ma ona szansę podróżować po Facebooku aż trafi do odpowiednich, zainteresowanych nią osób. Przekazując ofertę pomagamy zarówno osobie poszukującej kandydatów, jak i kandydatom poszukującym nowej albo po prostu lepszej pracy. Co ważne, obie strony to często nasi znajomi albo znajomi znajomych.

Ludzie to podstawa sukcesu każdej firmy i każdego projektu. Narzędzie Absolvent.pl zmienia sposób w jaki możemy znaleźć odpowiednie osoby wykorzystując przy tym sieć naszych kontaktów oraz siłę rekomendacji. Nowe narzędzie Absolvent.pl jest darmowe.

źródło: informacja prasowa