Wyłoniono zwycięzców „Pierwszego Kroku we Własny Biznes”

wyloniono zwyciezcow pierwszego kroku we wlasny biznes
Udostępnij:

Lusterka dla motocyklistów, eksport polskiego mleka do Chin, test dzięki któremu możemy przekonać się, czy zebrane grzyby nie są trujące – to tylko niektóre z pomysłów, które zostały zaprezentowane podczas finału V edycji poznańskiego programu „Pierwszy Krok we Własny Biznes”.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Pięć najbardziej obiecujących pomysłów V edycji programu:

Kwestia Zapachu - projekt ma na celu badanie natężenia odoru. Grono potencjalnych klientów jest szerokie: od wielkich korporacji po gospodarstwa domowe. Projekt Marietty Blechy jest całkowicie autorski i najprawdopodobniej jedyny w Polsce, który może wykonywać badania zlecone bezpośrednio przez indywidualnych klientów. Do tej pory tego typu analizy były przeprowadzane przez ośrodki naukowe przeważnie na potrzeby badawczo-dydaktyczne.

GrzyboTest - dzięki autorskiej technologii trójki przyjaciół – Kasi Winnickiej, Rafałowi Kreli i Marioli Rabskiej - użytkownicy, którzy mają problem z odróżnieniem grzybów, zdiagnozują, który gatunek nadaje się do zjedzenia. GrzyboTest jest mobilnym przyrządem do rozpoznawania trujących grzybów leśnych. Dzięki temu prostemu urządzeniu każdy może na miejscu, szybko i samodzielnie określić na podstawie właściwości biochemicznych, który grzyb jest jadalny.

Naifen – pomysł Ani Ratuszniak na biuro przedstawicielskie w Chinach, które umożliwiłoby wprowadzenie polskiego mleka modyfikowanego na rynek ChRL, gdzie polskie towary są postrzegane jako wyroby o wysokiej jakości.

IQ Retail - platforma internetowa stworzona przez Michała Bobińskiego, Sylwię Piskulską i Agnieszkę Wiśniewską jest alternatywą dla konferencji, warsztatów branżowych czy spotkań. Dzięki tej platformie sieci handlowe oraz dostawcy poszukujący szybkiego i łatwego narzędzia do wprowadzania marek własnych zaoszczędzą czas i pieniądze, uzyskując w zamian wiedzę oraz nowych kontrahentów.

Smart Mirrors - zwycięzca programu - Bartek Ambrożkiewicz zaproponował rozwiązanie dla motocyklistów, które ma poprawić bezpieczeństwo kierującego motocyklem.

„Pierwszy Krok we Własny Biznes” jest wspólną inicjatywą InQbatora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM oraz Miasta Poznań. Realizowany od pięciu lat, wyłonił kilkanaście start-upowych perełek, które działają do dziś. Sprawdź na: pierwszykrok.inqbator.pl, www.facebook.com/InQbator.PPNT.FUAM