Wymień się płytami i książkami na Finta.pl

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Portal Finta.pl jest platformą, na której użytkownicy mogą wymieniać się grami komputerowymi, książkami, płytami CD i innymi przedmiotami, które już nie są im potrzebne. Dzięki innowacyjnemu systemowi wirtualnej waluty, każda z zarejestrowanych osób ma możliwość wyceny wystawionego przedmiotu…

Portal Finta.pl jest platformą, na której użytkownicy mogą wymieniać się grami komputerowymi, książkami, płytami CD i innymi przedmiotami, które już nie są im potrzebne. Dzięki innowacyjnemu systemowi wirtualnej waluty, każda z zarejestrowanych osób na portalu ma możliwość samodzielnej wyceny wystawionego przez siebie przedmiotu, a prawa rynku decydują, czy jego szacunki są trafione.


Prawdopodobnie każdy spotkał się z problemem raz przeczytanych książek, do których później się nie powraca. Podobnie jest z grami komputerowymi, które ukończone zalegają na półkach, zbierając kurz. Dla osób chcących wymienić się rzeczami, do których już nie powrócą, powstał serwis Finta.pl. Od teraz można zamienić swoje gry, książki, filmy i muzykę na inne, dowolne przedmioty oferowane przez pozostałych użytkowników serwisu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie te cenne rzeczy mogą sprawić radość kolejnym osobom.

– Pomysł zrodził się z potrzeby znalezienia serwisu pośredniczącego w wymianie książek. Do większości z tych, które już przeczytałem nigdy więcej już nie powracałem, a oddawanie ich na makulaturę lub wyrzucanie na śmietnik wydawało mi się niewłaściwe. Dla człowieka, który nie miał czasu na wystawianie ich na aukcjach sprzedażowych, najlepszym rozwiązaniem wydawała się wymiana. Niestety, to co oferowały istniejące wtedy serwisy, wydawało mi się niewystarczające – mówi Adam Wawrowicz, twórca portalu Finta.pl.

Najważniejszą funkcjonalnością platformy Finta.pl jest możliwość samodzielnej wyceny udostępnianych do wymiany przedmiotów. Każdy z użytkowników sam określa wartość płyty czy książki w punktach, które stanowią swoistą walutę obowiązującą w serwisie. Dzięki temu uniknięto sytuacji, w której przedmioty nawet z tej samej kategorii warte są tyle samo, a rynkowa zasada, mówiąca, że coś jest warte tyle, ile ktoś inny jest w stanie za to zapłacić, weryfikuje wyceny dokonane przez obie strony.

Od momentu powstania serwisu zarejestrowało się na nim niemal tysiąc użytkowników, którzy co miesiąc dokonują około pół tysiąca transakcji. Ku pokrzepieniu serc – najpopularniejszą kategorią wymienianych wśród Polaków przedmiotów są… książki.

Więcej informacji można zdobyć na stronie www.finta.pl.

źródło: informacja prasowa

04.04.2012