Wyniki Zortrax dynamicznie rosną. Debiut na GPW coraz bliżej

Dodane: 02.06.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Producent rozwiązań dla druku 3D, firma Zortrax chwali się wynikami finansowymi. Przychody ze sprzedaży wyniosły 7,7 miliona złotych. A właściciele spółki planują zadebiutować na giełdzie.
Firma Zortrax, producent nagradzanych w Polsce i na świecie rozwiązań dla druku 3D, zaprezentowała swoje wyniki finansowe za I kwartał 2015 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 7,7 mln zł, a zysk netto 2,1 mln zł. To bardzo dobre osiągnięcie, biorąc po uwagę fakt, że w całym 2014 roku firma miała 12,5 mln zł przychodów i 2,8 mln zł zysku netto.

Zortrax został zarejestrowany w grudniu 2013 r., a działalność operacyjną rozpoczął w styczniu 2014 r. Już w pierwszym kwartale firma miała 0,8 mln zł przychodów, a próg rentowności został osiągnięty w III kw. 2014 r. Pomiędzy I kw. 2014 r. i I kw. 2015 r. przychody rosły średnio o 76% z kwartału na kwartał.

– Na początku 2014 r. zaufała nam grupa inwestorów i uplasowaliśmy na rynku dwie serie obligacji o łącznej wartości 7,2 mln zł. Te środki, pozwoliły nam na dalszą realizację działalności badawczo-rozwojowej oraz na znaczące zwiększenie skali produkcji drukarki Zortrax M200. Jak dobry jest to produkt świadczą właśnie wyniki finansowe i liczne nagrody, które firma zdobywa na całym świecie – mówi Tomasz Drosio, Dyrektor Finansowy Zortrax.

– Nasz model biznesowy, oparty na produktach dedykowanych dla przedsiębiorstw, doskonale wpisuje się w perspektywy rozwoju dla rynku druku 3D. Deloitte w swoim raporcie TMT Predictions 2015 ocenia, że przedsiębiorstwa będą odpowiadały za 90% wartości zakupów drukarek 3D i my chcemy w pełni wykorzystać ten potencjał. Będzie to możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu do sprzedaży nowego urządzenia Zortrax Inventure, o którego sukces na globalnym rynku jesteśmy spokojni – uważa Tomasz Drosio.

Premiera Zortax Inventure miała miejsce 27 maja br., a jej sprzedaż ma ruszyć na przełomie III i IV kwartału br. na wszystkich rynkach, na których działa firma.

W najbliższym czasie Zortrax, przy współpracy z domem maklerskim Ventus Asset Management S.A., zamierza przeprowadzić pre-IPO. Ze względu, iż część oferty zostanie przeprowadzona w trybie publicznym spółka złożyła już w Komisji Nadzoru Finansowego wszystkie niezbędne dokumenty.

– Kolejnym krokiem będzie rynek podstawowy warszawskiej giełdy, na którym chcielibyśmy zadebiutować w 2016 roku – dodaje Tomasz Drosio.

fot. materiały prasowe 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem