Wystartował nabór do konkursu Feed your Seed. Na zwycięski zespół czeka inwestycja w wysokości 1 miliona zł

Dodane: 25.05.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Wystartował nabór do pierwszej edycji konkursu Feed your Seed organizowanego przez trzy fundusze inwestycyjne: Evig Alfa, SpeedUp Group oraz Tredecim Asset Management. Organizatorzy poszukują na polskiej scenie startupowej najlepszych startupów, będących w fazie pre-seed i seed oraz działających w obszarze sztucznej inteligencji (AI). Nagrodą główną jest inwestycja w wysokości 1 miliona zł. Finał konkursu zaplanowany jest na 24 czerwca, natomiast zgłoszenia można przesyłać do 4 czerwca.
Organizatorzy konkursu od wielu lat aktywnie wspierają rozwój polskiego ekosystemu startupowego. Tym razem łączą siły w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Na zwycięski zespół czeka nie tylko inwestycja w wysokości 1 miliona zł, ale także dostęp do networku i wsparcie biznesowe ze strony inwestora w budowaniu i skalowaniu spółki.

– W Polsce i w polskich przedsiębiorcach drzemie ogromny potencjał, co już wielokrotnie podkreślaliśmy. Projekty działające na styku nauki i biznesu, często w oczach ich pomysłodawców, wydają się bardzo trudne do realizacji i komercjalizacji. Celem naszego konkursu jest wyłonienie najlepszych z nich oraz dofinansowanie ich projektów, a także wsparcie ich naszą wiedzą i networkiem, co pozwoli im na dynamiczny rozwój produktu lub usługi – Komentuje inicjatywę jeden z organizatorów, Dawid Wesołowski, CEO EvigAlfa.

W jury konkursu zasiądą: Zofia Banaszewska (Manager Inwestycyjny EVIG Alfa), Tomasz Snażyk (CEO Startup Poland), Marcin Małecki (Redaktor Naczelny MamStartup), Grzegorz Majewski (Expert MIT Enerprise Forum), Artur Jędrzejewski (CEO CARLSON VENTURES INTERNATIONAL LIMITED), Jędrzej Musiał (Politechnika Poznańska), Tomasz Czapliński (Partner Zarządzający SpeedUp Group), Paweł Potoczek (CEO Tredecim Assets Management) oraz Dawid Wesołowski (CEO EVIG Alfa).

– Udało nam się zebrać znakomitych jurorów, którzy zgodzili się do nas dołączyć i którzy od wielu lat bacznie obserwują i rozwijają polskie środowisko startupowe. Ich wiedza oraz doświadczenia będą nieocenionym wsparciem przy wyborze najlepszych rozwiązań z obszaru AI obecnych na rynku – mówi Paweł Potoczek, CEO Tredecim Assets Management.

Zgłoszenia do konkursu Feed your Seed przyjmowane są do 4 czerwca poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej konkursu. O zakwalifikowaniu się do finału uczestnicy dowiedzą się do 17 czerwca, a już tydzień później, czyli 24 czerwca zmierzą się ze sobą w Poznaniu podczas finału.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem