Wystartował nabór do VII rundy ORLEN Skylight Accelerator. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

nabór do ORLEN Skylight Accelerator

Udostępnij:

PKN ORLEN uruchomił nabór do siódmej edycji swojego korporacyjnego programu akceleracyjnego ORLEN Skylight Accelerator. W ramach tej rundy startupy będą poszukiwały rozwiązań dla blisko 30 wyzwań technologicznych i biznesowych Grupy ORLEN. Termin składania zgłoszeń upływa 5 kwietnia 2023 roku.

ORLEN Skylight Accelerator to program korporacyjny, którego celem jest pomoc młodym podmiotom technologicznym w skalowaniu i komercjalizacji ich innowacyjnych rozwiązań we współpracy z PKN ORLEN. Program istnieje od niecałych dwóch lat, a do tej pory przeprowadzono 6 rund naboru, w których ogłoszono 120 wyzwań.

Wyzwania te ogłoszone m.in. w takich obszarach jak: sprzedaż detaliczna, logistyka, bezpieczeństwo, petrochemia czy energetyka. Udało się już uruchomić kilkanaście pilotaży, a większość z testowanych rozwiązań jest obecnie w zaawansowanej fazie realizacji. Niektóre projekty zakończyły się i są w procesie oceny pod kątem możliwości oraz warunków dalszej komercyjnej współpracy czy też wprowadzenia na rynek.

Pilotaż startupowych rozwiązań

Współpraca ze startupami w formule akceleracyjnej pozwala koncernowi skutecznie budować przewagi konkurencyjne, jak również wspomaga rozwój dzięki pozyskiwaniu wielu zaawansowanych technologii. Przykładem jest opracowanie i przetestowanie tzw. cyfrowego bliźniaka (ang. digital twin) w ramach jednej z instalacji produkcyjnych służących do przerobu ropy naftowej, zlokalizowanej na terenie rafinerii w Płocku. Zaawansowany system wykorzystujący internet rzeczy (ang. internet of things, IoT) oraz uczenie maszynowe (ang. machine learning) pozwala na gromadzenie, strukturyzowanie i inteligentne przetwarzanie w czasie rzeczywistym informacji technologiczno-procesowych instalacji.

W tym zakresie wirtualna kopia będzie naśladować rzeczywisty układ i dostarczać kluczowych informacji potrzebnych do optymalnego zarządzania procesem. Pilotaż ma na celu weryfikację w warunkach operacyjnych poziomu skuteczności różnego typu rozwiązań oraz ich potencjału do optymalizacji i poprawy efektywności wybranych aktywów infrastruktury produkcyjnej.

VII rudna ORLEN Skylight Accelerator

Teraz trwa nabór do VII rudny ORLEN Skylight Accelerator. Aby wziąć w niej udział, należy się zgłosić. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem tego formularza.

Nabór potrwa do 5 kwietnia tego roku. Startupy mają możliwość odpowiedzenia na prawie 30 wyzwań technologicznych. Lista ta może zostać rozszerzona w trakcie trwania naboru, w zależności od potrzeb obszarów biznesowych.

Dlaczego warto wziąć udział?

Podmioty biorące udział w programie mogą uzyskać wiele korzyści, do których można zaliczyć m.in.:

  • przetestowanie swojego rozwiązania w rzeczywistych warunkach operacyjnych w ramach infrastruktury Grupy ORLEN,
  • sfinansowanie kosztów przygotowania i realizacji pilotażowego wdrożenia,
  • pozyskanie praktycznej wiedzy poprzez wsparcie ekspertów i mentorów w zakresie rozwoju, ulepszania czy dostosowania swoich rozwiązań do konkretnych warunków operacyjnych,
  • możliwość skalowania biznesu i realnej opcji na dalszą komercjalizację rozwiązań po zakończeniu pilotażowego wdrożenia.

Przeczytaj również 👉 PKN ORLEN i Dasoft wdrażają elektroniczne etykiety cenowe. Jak przebiega pilotaż? Zapytaliśmy