Wystartowała Governica.com – nowy portal o zarządzaniu

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

21 marca zadebiutowała internetowa platforma poświęcona zarządzaniu – Governica.com. Nowy serwis łączy zalety wysokiej jakości kompendium wiedzy na temat zarządzania z cechami branżowego portalu społecznościowego.

21 marca zadebiutowała internetowa platforma poświęcona zarządzaniu – Governica.com. Nowy serwis łączy zalety wysokiej jakości kompendium wiedzy na temat zarządzania z cechami branżowego portalu społecznościowego.

Zadaniem Governica.com jest pełnienie funkcji tętniącej życiem encyklopedii na temat zarządzania. Uzupełnieniem bogatych encyklopedycznych artykułów i newsów są tworzone przez użytkowników mikrofora, analizy, relacje z konferencji, seminariów i spotkań branżowych. – Do współtworzenia portalu zapraszamy cenionych ekspertów z dziedziny zarządzania. Głęboko wierzymy, że o sile Governica.com będzie stanowić wiedza jej użytkowników. Ze swojej strony udostępniamy wielofunkcyjną platformę, która pozwala wszystkim zainteresowanym branżą zarówno zapoznać się z aktualnościami jak i samemu je tworzyć. Mogą dyskutować i budować nowe, bezcenne, relacje, także biznesowe. Chcemy dać im możliwość rozwijania swojej wiedzy i sieci kontaktów – mówi Michał Woszczyna, jeden z pomysłodawców Governica.com.

21 marca do dyspozycji każdego internauty został oddany portal w dwóch wersjach – podstawowej i rozszerzonej. Pierwsza zawiera głównie wysokiej jakości treści: newsy branżowe, analizy, zaproszenia na konferencje i wirtualną encyklopedię na temat zarządzania. Wersja rozszerzona – dostępna dla zarejestrowanych użytkowników daje 1 internautom możliwość korzystania z pozostałych funkcjonalności, m.in. tworzenia własnych newsów i artykułów, które pojawią się na portalu, formułowania zaproszeń na organizowane przez siebie wydarzenia, inicjowania dyskusji w gronie społeczności tzw. Governautów. – Chcemy, żeby fakt posiadania konta na Governica.com był czymś powszechnym i dobrze widzianym w środowisku osób skupionych wokół zarządzania, a jednocześnie – przydatnym narzędziem dla nich – dodaje Michał Woszczyna. Zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć swoje wirtualne e-wizytówki, które pomogą im budować swój prestiż i rozpoznawalność w branży oraz zapisywać się na spersonalizowane newslettery.

Najaktywniejsi i najbardziej cenieni w społeczności Governauci otrzymają rangę tzw. ekspertów, co będzie wyróżniało ich na tle „zwykłych” użytkowników.

Serwis jest własnością Fundacji „Governica”, która realizując swoje cele statutowe pozyskuje, gromadzi, opracowuje i publikuje wiedzę i najlepsze praktyki z zakresu zarządzania. Twórcami są osoby od lat związane z szeroko pojętymi zarządzaniem: dr inż. Krzysztof Tomkiewicz – członek HDI-Poland, itSMF Polska, PSTP i ProCAX, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych; Bartosz Górczyński – prezes zarządu itSMF, jeden z pierwszych i najaktywniejszych propagatorów biblioteki ITIL w Polsce; Tomasz Mazuryk – współzałożyciel NetSprint.pl, najlepszej polskiej wyszukiwarki internetowej, specjalista z zakresu inkubacji projektów z obszaru nowych technologii; Michał Woszczyna – członek zarządu Fundacji „Governica”, twórca kilku serwisów społecznościowych.

Równolegle z przygotowaniem i obsługą wirtualnej działalności portalu od kilku miesięcy Fundacja „Governica” organizuje konferencje i seminaria dla środowisk biznesu i zarządzania. Sygnowane marką „Governica” śniadania branżowe już zyskały znaczną aprobatę w branży. Na kształt i tematykę kolejnych wydarzeń organizowanych przez „Governicę” – zupełnie jak na niemal wszystkie inne aspekty portalu – będą mieć wpływ sami Governauci.

źródło: informacja prasowa