Wystartowała kampania społeczna „Białe kruki na e-booki”

Dodane: 31.10.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Ciekawe i często już niedostępne na rynku książki, wydane przed laty w papierowej formie, zostaną wznowione na e-bookach. Umożliwi to kampania społeczna „Białe kruki na e-booki” zorganizowana przez firmę Inpingo.

Ciekawe i często już niedostępne na rynku książki, wydane przed laty w papierowej formie, zostaną wznowione na e-bookach. Umożliwi to kampania społeczna „Białe kruki na e-booki” zorganizowana przez firmę Inpingo.

Dzięki podjętej akcji społecznej i nowoczesnej, cyfrowej technologii, na rynku ukażą się książki, które nie mają szans na ponowne wydanie w tradycyjnej formie. Jednocześnie czytelnicy będę mieli szeroki dostęp do poszukiwanych przez nich tytułów, w tym książek niszowych.

Podczas pierwszego etapu akcji „Białe Kruki na E-booki” poddano procesowi digitalizacji i opracowaniu edytorskiemu kilkaset tekstów literackich powstałych między latami 30. XIX wieku a latami 30. XX stulecia. Pełna lista tytułów wraz z krótkimi opisami znajduje się na stronie www.bialekrukinaebooki.pl Organizatorzy Akcji planują przywrócić do nowego, cyfrowego życia również książki XX-wiecznych autorów.

W Akcji może wziąć udział każdy, kto chce przyczynić się do popularyzacji nowej cyfrowej formy wydawania książek, ale również chce mieć wpływ na to, jakie tytuły zostaną wznowione na e-bookach. Wszystkich zainteresowanych Organizator zaprasza na stronę internetową www.bialekrukinaebooki.pl, na której mogą wypełnić stosowne formularze dostępne w zakładce „Chcę przeczytać” (dla czytelników) i „Chcę wydać” (dla autorów). Firma Inpingo zaprasza do współpracy również media, w tym serwisy tematyczne, które skupiają profesjonalistów i pasjonatów zainteresowanych książką specjalistyczną czy poświęconą wąskiej dziedzinie.

Organizatorem akcji jest firma Inpingo, która dostarcza nowoczesne technologie wydawnicze. Firma wykorzystuje własną platformę informatyczną, która umożliwia realizację pełnego procesu wydawniczego od przygotowania tekstu aż po jego wielokanałową dystrybucję. Publikacje przygotowane na platformie firmy Inpingo są gotowe zarówno do wydrukowania w tradycyjnej, papierowej formie, jak i dystrybucji cyfrowej w ponad 20 formatach, w tym najpopularniejszych – ePub i Kindle mobi. Narzędzia te wykorzystywane są również do wykonywania wysokiej jakości konwersji książek wydawanych współcześnie w formie papierowej do formatów elektronicznych. Usługi te świadczone są na rzecz wydawców oraz platform dystrybuujących e-booki.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem