Wystartowaliśmy we wrześniu, a już mamy w portfolio 6 spółek. Podsumowanie roku Level2 Ventures

Dodane:

Adam Rudowski Adam Rudowski

Wystartowaliśmy we wrześniu, a już mamy w portfolio 6 spółek. Podsumowanie roku Level2 Ventures

Udostępnij:

Ten rok to dla nas świeży początek. Dopiero co wystartowaliśmy, a już zrealizowaliśmy 6 inwestycji. A na tym nie mamy zamiaru poprzestać. Do końca roku planujemy zamknąć dwa kolejne procesy inwestycyjne. Level2 Ventures podsumowuje mijający rok.

Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy, firmy technologiczne i fundusze venture capital podsumowują 2021 rok

Czas, start

Wrzesień 2021 to dla nas czas debiutu Level2 Ventures. Zdecydowaliśmy się uruchomić fundusz w unikalnej formule, tworzony przez partnerów o silnym doświadczeniu biznesowym oraz potwierdzonych sukcesach w budowaniu i rozwijaniu spółek, skalowaniu działalności na rynki międzynarodowe, a następnie ich sprzedaży.

W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia dla młodych spółek i ich założycieli. To, co ma prawdziwą wartość to wsparcie biznesowe, wieloletnie doświadczenie menedżerskie oraz pomoc w budowaniu kompetencji strategicznych. Oferujemy ją founderom i zarządom w ramach naszego autorskiego Programu Development 4Startups. Działamy w CEE, na inwestycje przeznaczyliśmy 130 mln zł kapitału prywatnego. Interesują nas firmy technologiczne z obszarów AI, blockchain, digitalizacji procesów, rozwiązań autonomicznych i OZE.

Mamy w portfolio 6 spółek

Weszliśmy na rynek i zostaliśmy zauważeni zarówno przez founderów, inne fundusze, jak i otoczenie rynkowe. Nasza unikalna formuła została doceniona, co przełożyło się na już zrealizowane inwestycje, jak i te w toku. Obecnie w naszym portfelu znajduje się sześć spółek: SunRoof, Doxychain, Talent Alpha, Indoorway, DBR77 czy RevDeBug. Do końca roku planujemy zamknąć dwa kolejne procesy inwestycyjne.

Z satysfakcją mogę stwierdzić, że idziemy zgodnie z planem i skutecznie realizujemy to, co założyliśmy sobie na ten rok.

Kolejny rok zapowiada się ciekawie

Planujemy pozyskać 5-6 spółek do naszego portfela, będziemy baczniej przyglądać się e-commerce, marketplace i fintech infrastructure. Dodatkowo w pierwszym kwartale oficjalnie startujemy z miniMBA dla menedżerów – jednym z głównych bloków Development 4Startups Program. Równolegle dla naszych spółek będziemy, tak jak dotychczas, realizować aktywności z zakresu wsparcia biznesowego – w tym, sesje i warsztaty strategiczne, marketingowe, sprzedażowe, doradztwo i bieżące wsparcie. Będziemy też szerzej obecni na wydarzeniach dla startupów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Liczę, że się tam spotkamy.

Autor: Adam Rudowski, general partner i założyciel Level2 Ventures