Wystawa polskiego wzornictwa w Nowym Jorku w aplikacji

wystawa polskiego wzornictwa w nowym jorku w aplikacji
Udostępnij:
NASZ, pierwsza kompleksowa wystawa polskiego wzornictwa w Stanach Zjednoczonych, zorganizowana przez Culture.pl rozpocznie się 16 maja w ramach festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku.

NASZ, pierwsza kompleksowa wystawa polskiego wzornictwa w Stanach Zjednoczonych, zorganizowana przez Culture.pl rozpocznie się 16 maja w ramach festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku. Dzięki aplikacji autorstwa Circus Digitalis, również polska publiczność będzie mogła zobaczyć prace wszystkich artystów biorących udział w tym projekcie.

NASZ jest przekrojową prezentacją współczesnego wzornictwa, na którą składają się przedmioty zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Wystawa jest efektem projektu badawczo-rozwojowego zainicjowanego przez kuratorów Gosię i Tomka Rygalika, których ideą było ukazanie transformacji przedmiotów użytkowych w obiekty mające wartość artystyczną.

Do udziału w projekcie zaproszono grono uznanych projektantów, którzy stworzyli projekty unikatowe, dedykowane nowojorskiej prezentacji.

W nowojorskiej wystawie weźmie także udział Circus Digitalis, wydawca cyfrowy specjalizujący się w interaktywnych, trójwymiarowych publikacjach z obszaru designu i sztuk wizualnych. Nakładem pracy tego studia jest aplikacja NASZ której bazą jest autorskie rozwiązanie Circus Digitalis - cyfrowy katalog CUST.

Podobnie jak inne aplikacje tworzone przez Circus Digitalis, NASZ przenosi szczegółowo obiekty prezentowane na wystawie w rzeczywistość wirtualną - oddaje w pełni ich materiał, funkcjonalność, a także opowiada o procesie projektowym i przybliża historię ich powstawania.

Głównym łącznikiem ideowym prezentowanych na wystawie przedmiotów jest transformacja - dlatego stworzyliśmy kilkanaście animacji 2D bazujących na grze kształtów i iluzji, które oddają tę ideę w lekki, spójny z charakterem wystawy sposób. - mówi Jacek Nagłowski z Circus Digitalis.

Premiera aplikacji NASZ już wkrótce na Apple Appstore.

źródło: informacja prasowa