Xerch.pl – prosty sposób na zakupy online

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Każdy, kto robi zakupy w sieci, zdaje sobie sprawę z tego, ile czasu poświęca się na wybranie najbardziej korzystnej oferty. Jak wiadomo czas to pieniądz – im więcej chcemy zaoszczędzić, tym więcej czasu nas to kosztuje…

Każdy, kto robi zakupy w sieci, zdaje sobie sprawę z tego, ile czasu poświęca się na wybranie najbardziej korzystnej oferty. Jak wiadomo czas to pieniądz – im więcej chcemy zaoszczędzić, tym więcej czasu nas to kosztuje. Ten sam problem dotyka poszukujących rzadko dostępnych przedmiotów, którzy cyklicznie przeglądają dziesiątki portali – zazwyczaj bez skutku. Z pomocą tonącym w nadmiarze internetowych okazji nadchodzi platforma Xerch.


Oczywiście, istnieją już pewne rozwiązania, których zadaniem jest konsolidacja ofert cenowych znalezionych w sieci, jak również różnego rodzaju automaty aukcyjne. Coś jednak powoduje, że wciąż nie są one popularne. Często nie są przejrzyste albo działają tylko w obrębie niektórych serwisów.

Xerch to nowoczesny automat zakupowy, który dzięki swojej konstrukcji adaptuje się do kolejnych portali aukcyjnych, porównywarek i sklepów. Ambicją autorów platformy jest maksymalizacja kompatybilności ze wszelkimi sieciowymi serwisami, które zajmują się sprzedażą produktów lub agregują oferty.

Dzięki temu gdy wpiszemy w wyszukiwarce Xerch nazwę pożądanego produktu, dokonuje on automatycznego przeszukania takich serwisów jak Allegro, Ebay, czy Świstak oraz porównywarek cen i sklepów. Mówiąc krótko, Xerch upraszcza dokonywanie internetowych zakupów, w jednym oknie i w jednym czasie przeszukując najważniejsze serwisy.

Największym udogodnieniem jakie zapewnia Xerch jest narzędzie Zakładka. Dzięki niemu raz złożone zapytanie jest powtarzane. Daje to pewność użytkownikowi, że będzie natychmiast poinformowany, kiedy poszukiwany produkt pojawi się w satysfakcjonującej go cenie lub w ogóle w sprzedaży. Zakładka Xerch pomaga kupować zarówno kolekcjonerom, wybrednym klientom, poszukiwaczom okazji, jak i po prostu tym, którzy długo szukają.

Kolejnym rozszerzeniem funkcjonalności jest usługa Xniper, która pozwala automatycznie licytować interesujące nas rzeczy na chwilę przed zakończeniem aukcji, podbijając cenę do ustalonej kwoty maksymalnej. Xerch automatycznie wypełnia niezbędne pola w Xniperze, jedyne, co trzeba wpisać to cena – łatwe, jak kupowanie za pomocą jednego kliknięcia. Warto dodać, że opisywana usługa jest w tej postaci całkowicie darmowa.

Celem twórców tej urzekającej w swojej prostocie wyszukiwarki jest systematyczna integracja z kolejnymi serwisami zbierającymi oferty, czy to nieruchomości, czy motoryzacji – a w przyszłości mnóstwo dodatkowych udogodnień. Przykładowa możliwość otrzymania powiadomienia, że poszukiwany przez nas wymarzony tablet właśnie jest dostępny po cenie niższej niż kiedykolwiek jest jedną z wyczekiwanych funkcjonalności Xerch. Dochodząca do tego możliwość automatycznej licytacji produktu uczyni z nas najwytrawniejszych łowców sieciowych okazji. Jeśli pomyślimy, co uda nam się zrobić z zaoszczędzonym dzięki Xerch czasem, to nie sposób nie zapamiętać tego zielonego gadżetu, a już tym bardziej nie sposób go nie polubić.

źródło: informacja prasowa