Xevin Lab i Red Sky inwestują w RemoteMyApp

Dodane: 15.12.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Inkubator technologiczny Xevin Lab i spółka Red Sky zainwestują w dwóch turach około 1 mln złotych w innowacyjny start-up RemoteMyApp.

RemoteMyApp jest usługą, która pozwala na zdalny dostęp do swojego komputera z dowolnego urządzenia mobilnego. Dzięki temu możemy korzystać ze wszystkich aplikacji, dokumentów czy gier zainstalowanych na komputerze stacjonarnym, poprzez smartfon czy tablet. To innowacyjne rozwiązanie jest szczególne przydatne dla osób, które dużo podróżują i muszą mieć stały dostęp do wszystkich swoich dokumentów czy aplikacji. Jest to również udogodnienie dla fanów różnego rodzaju gier, którzy mogą kontynuować grę na urządzeniach mobilnych, nie ponosząc za każdym razem opłat za nie i nie instalując ich ponownie na każdym sprzęcie. Aplikacje spółki RemoteMyApp będą dostępne na pełną gamę urządzeń mobilnych opartych o system Android, iOS czy Windows.

Olbrzymi potencjał tkwiący w technologii mobilnej otwiera przed młodymi start-upami nieograniczone możliwości jej zastosowania w codziennym życiu użytkowników tabletów i smartfonów. RemoteMyApp, który stworzył technologię pozwalającą użytkownikom domowym oraz firmom na integrację doświadczeń w ramach wielu urządzeń, doskonale wychwycił ten trend rynkowy i przekuł go na innowacyjne rozwiązanie, które do tej pory było niedostępne na rynku – mówi Radosław Czyrko, prezes zarządu Xevin Lab. 

Rozwiązania proponowane przez RemoteMyApp pozwalają otworzyć okno pomiędzy wieloma urządzeniami, tak aby móc wykorzystać zasoby najlepszego z nich (takie jak moc procesora, karty graficznej czy dysku) do codziennej pracy, zabawy czy nawet nauki. Wpisuje się to w obecny trend wykorzystywania chmur obliczeniowych dających dostęp do gier czy aplikacji biznesowych.

Pomysłodawcami projektu RemoteMyApp są Radosław Zawartko i Rafał Krochmal. Dzięki pozyskaniu doświadczonego managera z Izraela – Avi Kaye, który będzie odpowiadał za rozwój produktu na rynku globalnym, ich spółka będzie oparta na międzynarodowej współpracy. 

Technologia, którą rozwijamy jest skierowana do tak szerokiego grona odbiorców, że mieliśmy problem z wyborem grupy, do której w pierwszej kolejności zaadresujemy nasz produkt – mówi Avi Kaye, Product CEO RemoteMyApp. Rosnąca popularność multiscreeningu ma olbrzymi potencjał i coraz częściej jest wykorzystywana w biznesie. Dynamiczny rozwój segmentu smart tv przyczyni się do tego, że już wkrótce aplikacja RemoteMyApp będzie dostępna na każdym ekranie. Dane z telefonu dostępne na ekranie telewizora, a telewizja na laptopie? To już jest możliwe – dodaje Avi Kaye. 

Jak zakładają twórcy RemoteMyApp, ich aplikacje będą wykorzystywane przez różnego rodzaju start-upy i firmy z branży hi-tech w działaniach marketingowych i sprzedażowych.

Pierwszym naszym produktem będzie aplikacja Remotr dedykowana graczom, choć oczywiście inne osoby również będą mogły z niej korzystać. Umożliwi ona wszystkim fanom gier korzystanie z nich na urządzeniach mobilnych z gwarancją doskonałej kontroli gry, oraz bardzo dobrej jakości obrazu i dźwięku w sieciach WiFi oraz specjalnych optymalizacji dla sieci 3G czy LTE – mówi Radosław Zawartko, współzałożyciel i prezes w RemoteMyApp.

Aplikacja Remotr będzie dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni. Aktualnie firma pracuje nad pakietem programistycznym do wykorzystania multiscreeningu i streamingu danych w biznesie.