Y-Combinator – 2 minuty na prezentację pomysłu

Dodane: 25.08.2011

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

We wtorek podczas demo day organizowanego przez Y-Combinatora aż 63 nowe projekty zostały przedstawione inwestorom. Prezentacja każdego z nich trwała tylko 2 minuty.

We wtorek podczas demo day organizowanego przez Y-Combinatora aż 63 nowe projekty zostały przedstawione inwestorom. Prezentacja każdego z nich trwała tylko 2 minuty.

Poniżej zamieszczamy kilka najciekawszych projektów:

Kicksend – jeszcze prostsza, jeszcze szybsza, z jeszcze większymi możliwościami – platforma ułatwiająca przesyłanie plików, w szczególności tych o dużych rozmiarach. Serwis korzysta z metody „przeciągnij i upuść”, która znacznie ułatwia przesyłanie plików. Użytkownik ściąga aplikację na komputer, urządzenie mobilne, bądź korzysta z przeglądarki internetowej, wpisuje adresy e-mail osób, do których ma być przesłany plik, przeciąga go i gotowe. Plik powinien być za kilka chwil u adresata.

Zigfu – idea tego projektu polega na tworzeniu aplikacji ruchowych za pomocą kilku kliknięć. Startup jest w szczególności przystosowany do Microsoft Kinect. Aby za jego pomocą stworzyć aplikację, nie potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Program pobieramy na komputer i, jak reklamują twórcy, za pomocą kilku kliknięć myszą, możemy stworzyć aplikację. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem. Około 100 programistów i inżynierów zdeklarowało chęć korzystania z tego rozwiązania.

InterviewStreet – kolejny startup dla programistów, ułatwiający im odnalezienie odpowiednich ludzi do wykonania zadań. W czym dokładnie ma pomóc InterviewStreet? W tworzeniu testów umiejętności dla kandydatów starających się o pracę przy danym projekcie. Platforma pozwala zaoszczędzić czas obu stron oraz wyłonić specjalistów gotowych podjąć się pracy nad projektem.

Większość z zaprezentowanych startupów zdobyło uznanie gości, a prezentacje były przeprowadzane w profesjonalny sposób. Wśród projektów, którymi zachwyceni byli organizatorzy oraz inwestorzy znalazło się również Codecademy, o którym pisaliśmy nie dawno.

źródło: techcrunch.com, gigaom.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem