Yanosik będzie konkurować z BlaBlaCarem. Uruchamia własną platformę carpoolingową

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Wprowadzając opłaty rezerwacyjne, BlaBlaCar nie dał pasażerom powodu do zadowolenia. Dotychczas darmowa aplikacja stała się płatna. Szansę tę postanowił wykorzystać zespół Yanosika, który uruchomił własną platformę łączącą kierowców z pasażerami.

Wspólne przejazdy od Yanosika

– Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom stworzyliśmy nowy system do organizowania wspólnych przejazdów. Bez prowizji, z dotarciem do największej społeczności kierowców Yanosika. Nasi walczą na boiskach we Francji, a my pokażmy, że u siebie jesteśmy niepokonani 😉 – napisali przedstawiciele spółki na Wykopie.

Stworzony przez nich serwis nazywa się Yanosik Tanie Linie Samochodowe albo w skrócie YanosikTLS i działa na tej samej zasadzie, co popularny BlaBlaCar. Łączy więc pasażerów z kierowcami, którzy zmierzają w tym samym kierunku. Dzięki temu użytkownicy platformy będą mogli zaoszczędzić pieniądze podczas wspólnych podróży np. na biletach autobusowych oraz na paliwie. 

Internauci polubili YanosikaTLS

Usługa dostępna jest zarówno w przeglądarce internetowej, jaki i aplikacji mobilnej, którą można pobrać, przynajmniej jak na razie, jedynie ze sklepu Google Play. Tam zresztą cieszy się uznaniem wśród internautów, którzy do tej pory zainstalowali ją na około 50-100 tys. smartfonów. Ponadto przyznali jej ocenę na średnim poziomie nieco powyżej czterech punktów.

Dodatkowo program ten jest kompatybilny z Yanosikiem, czyli nawigacją, która również ostrzega kierowców przed fotoradarami i kontrolami drogowymi. Według przedstawicieli spółki z tego rozwiązania co miesiąc korzysta już 1,5 miliona osób, które zasiadają za sterami aut. Dodają, że to tylko kwestia czasu, gdy zaczną oni za pośrednictwem nowopowstałej aplikacji oferować pasażerom wspólne przejazdy.

Czy Yanosik poradzi sobie z BlaBlaCarem?

Niemniej na rodzimym rynku YanosikTLS będzie musiał zmierzyć się z gigantem z Francji. Działający w Polsce od października 2012 roku BlaBlaCar, według jego twórców, bije u nas rekordy popularności. Ponoć tylko w okresie od 18 do 28 grudnia 2015 roku tutejsi kierowcy udostępnili pasażerom 673 tysiące miejsc w swoich pojazdach. Z kolei trzy miesiące temu zespół stojący za projektem wprowadził dla pasażerów opłaty rezerwacyjne. Zmiana ta nie spodobała się internautom, którzy zaczęli krytykować decyzję spółki. Wykorzystać to zamierza Yanosik, który zaoferował użytkownikom bezpłatne rozwiązanie.

fot. yanosik.pl