Yanosik pobrany dwa miliony razy

Dodane: 26.08.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

0,5 mln unikalnych użytkowników w ciągu każdego miesiąca pokonuje z Yanosikiem ponad 200 mln km, wspierając się wzajemnie na drogach. Najpopularniejszy polski system ostrzeżeń dla kierowców już w zeszłym roku z milionem pobrań uplasował się w wąskim gronie najchętniej pobieranych aplikacji. Twórcy systemu jednak nie spoczęli na laurach. Właśnie padł ich kolejny rekord – aplikację pobrało już ponad 2 miliony osób. Co dalej?

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Przekroczenie progu 2 milionów pobrań nieprzypadkowo zbiegło się z pobiciem kolejnego rekordu – liczba użytkowników online, aktywnie korzystających z Yanosika w tym samym momencie, przekroczyła już 112,5 tys. osób. Oznacza to, że bezpłatna aplikacja nie jest pobierana tylko z ciekawości i „na próbę”, ale że przybywa naprawdę zaangażowanych, aktywnych użytkowników.

Sukces goni sukces

Liczba pobrań aplikacji obejmuje cztery systemy operacyjne: Android, iOS, Windows Phone oraz BlackBerry 10. Niebagatelne znaczenie we wzroście pobrań aplikacji mają kolejne kamienie milowe, które pokonuje ona na swojej drodze. Miesiąc temu jej producent, firma Neptis S.A., zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych. Już podczas oficjalnego wejścia na rynek NewConnect system spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród akcjonariuszy. Yanosik przyciągał uwagę od samego początku – ze względu na swój społecznościowy charakter. Pozornie „niebiznesowy” (bo w pełni społeczny) projekt ma szansę jednak świetnie sprawdzić się w biznesie.

To właśnie społeczność, która od podstaw współtworzy system, na giełdzie okazuje się znaczącym atutem. Nieprzeciętna liczba zaangażowanych użytkowników, znających projekt od podszewki, może przerodzić się w niemałe inwestycje. Pierwsze wymierne efekty widać zresztą już teraz: tuż po wkroczeniu na giełdę, produkt po raz pierwszy pojawił się za granicą. Teraz z Yanosikiem podróżuje się także na Litwie, a producenci nie zaprzeczają, że w planach jest dalszy rozwój terytorialny.

Najliczniejsza społeczność = największa efektywność

System Yanosik opiera się na wzajemnej współpracy pomiędzy kierowcami. W dużej mierze to od nich zależy liczba informacji znajdujących się w systemie, jak również ich aktualność. A chętnych do wzajemnego ostrzegania się jest coraz więcej. Zwiększona liczba pobrań przekłada się na kolejnych aktywnych użytkowników. Obecnie miesięcznie z Yanosika korzysta już ponad 600 tys. unikalnych użytkowników, którzy w ciągu miesiąca przejeżdżają łącznie ponad 200 mln km i przesyłają ponad 5 mln zgłoszeń o zdarzeniach na drodze.

Yanosik stanowi projekt społecznościowy nie tylko pod względem ostrzegania się o sytuacji na drodze, ale i pod względem innych wymiarów pomocy. Kierowcy mogą edytować ceny paliw na mapie, dodawać i oceniać przydrożne punkty gastronomiczne i przyczyniać się do ulepszania samej mapy. Dodatkowe funkcje czynią z Yanosika system o szerszym zastosowaniu niż samo ostrzeganie. Członkowie społeczności tworzą dzięki temu inetgaralną całość, zwiększając komfort podróży zarówno swoj, jak i innych użytkowników dróg.