Young Business Festival – konferencja dla przyszłych przedsiębiorców

Dodane: 16.10.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Tomasz Janeczko – przewodniczący regionu Pomorskiego Studenckiego Forum Business Centre Club opowiada nam o konferencji i warsztatach SFBCC, które odbywają się w Trójmieście.

Tomasz Janeczko – przewodniczący regionu Pomorskiego Studenckiego Forum Business Centre Club opowiada nam o konferencji i warsztatach SFBCC, które odbywają się w Trójmieście.

­­Czym jest Young Business Festival?

Young Business Festival to seria spotkań z młodymi, ambitnymi przedsiębiorcami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i odpowiedzą na pytania uczestników. W tym roku festiwal to trzy dni tematyczne: w środę (17.10) porozmawiamy o biznesie w internecie, w czwartek (18.10) o marketingu i sprzedaży, a piątek (19.10) minie pod hasłem „Załóż swój biznes!“.

Jaka jest historia tego wydarzenia?

Young Business Festival odbędzie się po raz trzeci w Trójmieście. Organizujemy go dwa razy do roku. Jesienią uczestnicy spotykają się głównie na wykładach i prelekcjach prowadzonych przez przedsiębiorców, gdzie mogą poznać ich doświadczenia i strategie. Wiosną organizujemy warsztaty i szkolenia, kładąc nacisk na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności.

Dlaczego warto pojawić się na Young Business Festival w Trójmieście?

Young Business Festival to czternaście prelekcji o biznesie i przedsiębiorczości młodych ludzi. To też szansa na poznanie osób, które stoją za sukcesem swoich przedsięwzięć. A wszystko – zupełnie bezpłatnie!

Jakie atrakcje przygotowaliście na to wydarzenie? O czym będę mógł posłuchać, pojawiając się w Trójmieście?

W czasie trzech dni tematycznych, dowiesz się, jak można skutecznie założyć i prowadzić biznes w internecie. W środę posmakujesz też przysmaków przygotowanych przez Avocado Vegan Catering, a podczas całego festiwalu będziesz miał okazję wygrać cenne nagrody książkowe. Zapraszamy również do śledzenie naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje i konkursy –https://www.facebook.com/PomorskieStudenckieForumBCC

Do kogo skierowane jest to wydarzenie? Kto zdecydowanie powinien pojawić się na tym wydarzeniu?

Zapraszamy wszystkie osoby, które myślą o własnym przedsięwzięciu jako sposobie na życie. Każdy, kto ma pomysł na biznes, a nie wie od czego zacząć, z pewnością dowie się tego na Young Business Festival. Dla nas nie liczy się wiek, status czy inne ograniczenia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak prosimy o wcześniejsze zapisy na http://youngbusinessfestival.pl/zapisy/.

Dlaczego kształcenie i wpajanie przedsiębiorczości w młodym wieku jest tak ważne?

Polskie uczelnie bardzo często dostarczają rzetelną wiedzę naukową i zawodową, jednak niestety zaniedbują aspekt biznesowy. Dzięki promowaniu postaw przedsiębiorczych, kształtujemy nie tylko potencjalnych przedsiębiorców w Polsce, ale też zwiększamy świadomość realiów biznesowych, koniecznych do osiągnięcia sukcesu.

Jakie macie plany na przyszłość?

Robić to dalej i pokazywać ludziom, że nic nie stoi na przeszkodzie do bycia tym, kim naprawdę się chce.

Dzięki za wywiad!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem