Youp! – od interakcji do trwałej relacji

Dodane: 16.07.2013

Mam Startup

Udostępnij:

W sieci wystartowała nowa platforma Youp!, która zapewnia wszechstronne wsparcie sprzedażowe i promocyjne dla e-biznesu. Dzięki licznym narzędziom, które ułatwiają dokonywanie zakupów na witrynie, pozwalają gratyfikować najbardziej aktywnych internautów, a także zapewniają im rozrywkę i rywalizację,

W sieci wystartowała nowa platforma Youp!, która zapewnia wszechstronne wsparcie sprzedażowe i promocyjne dla e-biznesu. Dzięki licznym narzędziom, które ułatwiają dokonywanie zakupów na witrynie, pozwalają gratyfikować najbardziej aktywnych internautów, a także zapewniają im rozrywkę i rywalizację, Youp! umożliwia budowanie zaangażowania i lojalności społeczności internetowej. Dzięki temu właściciele e-sklepów i wydawcy e-treści przekształcą pojedyncze interakcje z użytkownikami w trwałe relacje.

W środowisku internetowym użytkownika dzieli od konkurencyjnego serwisu zaledwie jedno kliknięcie. Aby zachęcić internautów do regularnego odwiedzania określonej witryny, konieczne staje się więc zapewnienie mu w jej ramach dodatkowych korzyści. – Każdą czynność w sieci można potraktować jak transakcję. Serwis otrzymuje od odbiorcy uwagę, z kolei odbiorca dostaje za jego pośrednictwem interesujące go usługi lub produkty. Dostrzegliśmy potencjał wykreowania w ramach tej wymiany nowych wartości, z których będzie korzystał zarówno internauta, jak i właściciel e-biznesu. W ten sposób Youp! wpisuje się w silny trend marketingu obustronnych korzyści – mówi Konrad Karpiński, jeden z twórców platformy.

Dzięki dokonaniu rejestracji i doładowaniu konta na platformie Youp! użytkownicy są automatycznie rozpoznawani na serwisach partnerskich i mają możliwość kupowania usług lub produktów za pomocą kilku kliknięć, a więc omijając etap każdorazowego logowania w systemie bankowości elektronicznej czy wprowadzania danych niezbędnych do dokonania przelewu. Ponadto za swoją aktywność mogą być nagradzani bonami, które wymienią na towary z określonej przez Partnera puli. Dodatkowo otrzymują postać, która odzwierciedla ich dominujące aktywności w sieci. Obserwując ewolucję awatara, dowiadują się, w jakiej dziedzinie są najbardziej zaawansowani. Każdy ich ruch na serwisach partnerskich – jak polubienie, komentowanie czy polecenie znajomym – jest dodatkowo gratyfikowany punktami, odznakami i coraz wyższą pozycją w rankingach, co motywuje ich do jeszcze bardziej intensywnego działania w sieci.

Youp! został tak zaprojektowany, aby zminimalizować wysiłek konieczny do wdrożenia usługi na serwisach partnerskich. Platforma pozwala łatwo wygenerować kody dla wybranej witryny, które pozwolą niemal natychmiastowo uruchomić wybrane funkcje. Dzięki temu Partner Youpa otrzyma wygodny system rozliczeń transakcyjnych obejmujący program lojalnościowy, moduł ekspresowych płatności oraz dodatkowe elementy uatrakcyjniające internautom czas spędzony na witrynie, a w rezultacie poprawi wyniki sprzedażowe swojego e-biznesu.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem