Youth Business Poland i Accenture Polska uruchamiają VII ogólnopolski program akceleracyjny dla studentów i początkujących przedsiębiorców

Dodane: 26.02.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

26 lutego br. ruszyła rekrutacja do VII edycji programu akceleracyjnego „Katalizator Rozwoju Firmy”, który dedykowany jest studentom i początkującym przedsiębiorcom. Uczestnicy wezmą udział w 6-miesięcznym programie rozwoju swojego pomysłu na biznes.

Program ten to nie tylko szansa na doszlifowanie modelu biznesowego, lecz również okazja na poznanie tricków sprzedażowych i trendów, jakimi rządzą się kanały społecznościowe. Program organizowany jest przez fundację Youth Business Poland, a partnerem strategicznym jest firma Accenture Polska. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca 2019 roku.

Od 26 lutego do 31 marca 2019 roku potrwa rekrutacja do ogólnopolskiego programu akceleracyjnego „Katalizator Rozwoju Firmy”. Do programu mogą zgłosić się osoby mieszczące się w przedziale wiekowym 18-35 lat, które mają pomysł na stworzenie produktu lub usługi i podjęły już wstępne działania w celu jego rozwoju. Poszukiwani są również młodzi przedsiębiorcy, których firma funkcjonuje do 3 lat i poszukuje wsparcia w takich obszarach jak: rozwój zespołu, skalowanie, rozwój produktów i usług, tak, aby firma mogła się rozwijać i stabilizować. Mile widziani są również innowatorzy, którzy są już na etapie testowania swojego rozwiązania lub mają w swoim portfolio pierwszych klientów. Poszukiwani są również przedstawiciele startupów odpowiedzialnych społecznie lub adresujących konkretne problemy społeczne.

– Accenture jest firmą globalną, ale już od blisko 30 lat funkcjonuje również w Polsce. Przez cały ten czas staramy się wspierać rozwój polskiej gospodarki, pomagając firmom wdrażać innowacyjne rozwiązania. Wierzymy również mocno w potencjał młodych przedsiębiorców. Dlatego z przyjemnością wspieramy takie programy jak „Katalizator Rozwoju Firmy”. Chcemy, by nasze działania przekładały się na rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości w Polsce – powiedział Jarosław Kroc, prezes Accenture w Polsce.

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych 20 osób, które wezmą udział w 6-miesięcznym programie akceleracyjnym. Dzięki udziałowi w inicjatywie można zdobyć nowe umiejętności biznesowe, stworzyć skalowalny model biznesowy, wypracować długofalową strategię działania oraz skorzystać z podpowiedzi i wsparcia doświadczonych mentorów. Łącznie uczestnicy będą mogli skorzystać z 6-miesięcznego wsparcia mentora i 5 warsztatów biznesowych. Wszystkie warsztaty odbędą się w Warszawie, mentoring może być natomiast prowadzony w formie online.

– Wspieramy budowanie przedsiębiorczości w Polsce od 2008 roku. Od tego czasu pomogliśmy w założeniu 600 firm i stworzeniu ponad 1000 nowych miejsc pracy. Jesteśmy pewni, że dzięki współpracy z Accenture dołożymy cegiełkę do krzepienia ducha przedsiębiorczości na naszym lokalnym rynku i pomożemy w rozwoju wiedzy i umiejętności początkujących przedsiębiorców, zaczynających swoją przygodę z biznesem – dodał Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem