YouTube otwiera się na najmłodszych. Najnowsza aplikacja dla dzieci i rodziców

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Pod koniec lutego serwis wirtualnemedia.pl poinformował o uruchomieniu przez YouTube aplikacji przeznaczonej do użytku przez dzieci. Jej zadaniem będzie filtrowanie i udostępnianie treści przeznaczonych dla najmłodszych internautów. By mogły bezpiecznie korzystać z Sieci.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Dzięki wdrożonemu programowi dzieci i ich rodzice będą mieli dostęp do starannie wyselekcjonowanej treści. Początkowo serwis będzie dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Piotr Zalewski, rzecznik polskiego oddziału Google, powiedział serwisowi wirtualnemedia, że data wprowadzenia aplikacji na inne rynki nie jest znana. Jak YouTube Kids zmieni sposób eksplorowania serwisu przez dzieci?

Przede wszystkim na komfort korzystania z programu wpłyną powiększone i odpowiednio dobrane ikony w interfejsie. Dzięki nim najmłodsi użytkownicy będą mogli sprawnie poruszać się po właściwych kategoriach. W pakiecie znajdą się Rozrywka, Muzyka, Edukacja i Odkrywanie. W ich ramach natomiast pojawią się wyłącznie dziecięce kanały, takie jak DreamWorks TV, Jim Henson TV czy National Geographic Kids.

Chociaż końcowym odbiorcą aplikacji są dzieci, to również rodzice będą mieli możliwość wpływania na sposób jej używania przez pociechy. Przede wszystkim dostosują czas, w jakim dziecko będzie oglądało filmy, zmienią ustawienia dźwięku oraz muzyki w tle oraz ograniczą wyszukiwanie treści odpowiednio do wieku pociechy. Przedstawiciele amerykańskiego serwisu zadeklarowali, że celem stworzenia programu ułatwiajacego zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom dotarcia do odpowiednich treści.

Czy taka aplikacja sprawdzi się wśród najmłodszych adeptów internetu i uspokoi ich rodziców?