Z iParkomatem zarobisz na miejscu parkingowym

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Pracujesz w centrum? Jeździsz do pracy samochodem i dużo płacisz za parking? Albo codziennie poświęcasz mnóstwo czasu na znalezienie miejsca parkingowego poza płatną strefą? Z pomocą przychodzi nowy startup dla wszystkich zmotoryzowanych.

Pracujesz w centrum? Jeździsz do pracy samochodem i dużo płacisz za parking? Albo codziennie poświęcasz mnóstwo czasu na znalezienie miejsca parkingowego poza płatną strefą? Z pomocą przychodzi nowy startup dla wszystkich zmotoryzowanych.

iParkomat to polski startup łączący osoby, które chcą udostępnić swoje puste miejsce parkingowe innym. Cała operacja odbywa się elektronicznie, za pośrednictwem internetu, bez udziału dokumentów papierowych. Jak czytamy na stronie głównej projektu korzystanie z iParkomat jest tańsze niż z płatnych parkingów, a dla osób udostępniających miejsce postoju jest sposobem na dodatkowy zarobek. Bez żadnego wysiłku.

fot. iParkomat | Grafika główna artykułu royalty free z Fotolia

Na własny parking

Pomysł na biznes jest prosty, a jego powstanie było związane z pewną obserwacją: braku wolnych miejsc w centrum miast i tysięcy prywatnych miejsc postojowych mieszkańców śródmieścia stojących wolnych, w czasie gdy ich właściciele są w pracy. Twórcy wpadli na pomysł, aby zachęcić do odpłatnego udostępniania tych miejsc osobom pracującym w pobliżu. To łatwy zarobek dla osób mających puste miejsce parkingowe, jak i tańsze miejsce dla płacących za parking w śródmieściu w czasie swojej pracy. Taka współpraca może też trwać miesiące, a nawet lata, co przyniesie zarobek udostępniającym i oszczędności parkującym.

Serwis ma zarabiać w chwili, gdy Gospodarz, czyli osoba posiadająca miejsce postojowe, które chce udostępnić, znajdzie swojego Gościa, czyli osobę, która chce skorzystać z tego miejsca. Za doprowadzenie do umowy pomiędzy Gospodarzem a Gościem, iParkomat pobiera jednorazową prowizję początkową (od 30 do 50%) za pierwszy miesiąc korzystania z miejsca postojowego przez Gościa. Od 31 dnia trwania umowy, serwis pobiera prowizję w wysokości 5%. Dzięki iParkomat Gospodarz udostępniając miejsce w atrakcyjnej lokalizacji może zarobić nawet do 300 złotych miesięcznie. Jak zarabiać na miejscu parkingowym?

iParkomat szuka parkujących

Wystarczy zarejestrować się w iParkomat, a następnie wypełnić elektroniczny formularz. Musimy w nim wypełnić takie pola jak: lokalizacja miejsca parkingowego, w jakich dniach i godzinach jest dostępne, jaka jest cena za jego udostępnienie, czy jest zadaszone, ogrzewane, monitorowane itp. Aby bardziej uatrakcyjnić swoją ofertę Gospodarz może umieścić też zdjęcia miejsca postojowego, podać dodatkowe informacje ważne dla potencjalnego Gościa, np. wymiary miejsca postojowego, rodzaj pojazdów, które mogą korzystać z tego miejsca i wiele innych. To wszystko wpływa na to, jak nasze miejsce będzie ocenione przez potencjalnych Gości.

Każdy z użytkowników serwisu może budować wiarygodność w oparciu m.in. o komentarze i recenzje innych. Oceny są widoczne przez ranking dostępny dla użytkowników. Wysoka pozycja w rankingu przekłada się na efekt finansowy np. zmniejszenie prowizji początkowej czy szybszą rezerwację ciekawych ofert poprzez opcję „Zamów Teraz”. Rejestracja i wystawienie ogłoszenia jest bezpłatne. Gospodarz decyduje też o cenie za odstąpienie swojego miejsca postojowego. A iParkomat zajmie się szukaniem osoby, która będzie chciała z niego skorzystać. Serwis wystartował i już możemy z niego korzystać na terenie całego kraju.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem