Z New Connect na GPW. Vivid Games zadebiutuje na warszawskim parkiecie

Dodane: 05.01.2016

Adam Sawicki

Udostępnij:

Vivid Games idzie na giełdę. Bydgoskie studio gier mobilnych zadebiutuje na warszawskim parkiecie w pierwszej połowie 2016 roku. Wejściu na GPW nie będzie jednak towarzyszyć nowa emisja akcji.

Debiut w pierwszej połowie tego roku

W ciągu sześciu najbliższych miesięcy Vivid Games zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarząd bydgoskiej spółki przekazał bowiem 31 grudnia 2015 prospekt emisyjny Komisji Nadzoru Finansowego. – Tym samym realizujemy nasze wcześniejsze obietnice. Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, naszym celem jest debiut na GPW najpóźniej do końca pierwszego półrocza przyszłego roku – powiedział wtedy Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games, cytowany w komunikacie.

Na zdjęciu: Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games | fot. materiały prasowe 

Producent gier mobilnych informował już w maju ubiegłego roku, że planuje przejść z New Connect, gdzie obecnie jest notowany, na główny parkiet GPW. Przy czym prezes spółki wspominał wówczas, że przejście to miałoby odbyć się wcześniej, bo do końca 2015 roku – jak widać plany te nieco się opóźniły. Wtedy też Remigiusz Kościelny wyjaśniał, że kapitał pozyskany podczas publicznej emisji akcji zostanie przeznaczony m.in. na zwiększenie ilości gier produkowanych rocznie do dwóch sztuk, promocję i ewentualne przejęcia.

Czwarte studio gier na GPW

Prezes spółki dodawał również, że podczas debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych bydgoskie studio gier mobilnych będzie mogło sprzedać dwa miliony akcji. Nawet gdyby miało nie dojść do ich sprzedaży, wyjaśniał wtedy Kościelny, to i tak, zdecyduje się na przeniesienie notowań akcji spółki z New Connect na warszawski parkiet. I faktycznie, przenosinom tym nie będzie towarzyszyć nowa oferta.

Gdy tylko Vivid Games pojawi się na GPW będzie wówczas czwartym deweloperem gier obecnym na rynku głównym, jakim jest wcześniej wspomniana warszawska giełda. Póki co, przedstawicielami branży, do której należy bydgoskie studio, są: CD Projekt, CI Games i 11 bit studios.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem