Z powodu pandemii Grupa Domodi zwolniła kilkanaście osób. Pomoże im znaleźć nowe zatrudnienie

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Z powodu pandemii Grupa Domodi zwolniła kilkanaście osób. Pomoże im znaleźć nowe zatrudnienie

Udostępnij:

Kilkunastu pracowników Grupy Domodi, należącej do Wirtualna Polska Holding, otrzymało wypowiedzenia. W Domodi.pl i Allani miała miejsce redukcja zatrudnienia wynikająca z powodu trudności finansowych związanych z panującą epidemią.
Niepewne czasy oznaczają cięcia etatów. Ze swoimi pracownikami rozstaje się coraz więcej firm. Eksperci szacują, że szczyt bezrobocia w Polsce przypadnie na letnie miesiące. Niektórzy, tak jak Domodi, starają się pomóc swoim byłym pracownikom znaleźć nowe zatrudnienie.

Wsparcie i odprawy

– W grupie Domodi miała miejsce redukcja zatrudnienia, wynikająca z potrzeby dostosowania się do realiów rynkowych. Każdemu z odchodzących pracowników zarząd Domodi zapewnił indywidualne wsparcie w poszukiwania pracy oraz odprawy zależne od stażu pracy – powiedział w rozmowie z Wirtualne Media Michał Siegieda, dyrektor ds. komunikacji i PR oraz rzecznik prasowy Wirtualnej Polski.

Adam Plona, szef Domodi napisał na swoim Facebooku, że może polecić specjalistów z zakresu m.in. marketingu, SEO czy kontaktów z klientami, bo „niestety także i u nich sytuacja rynkowa oznacza trudne rozstania”.

WP kupiła 100 % udziałów w Domodi

Od 2014 r. Wirtualna Polska Holding posiadała 51% udziałów w serwisie modowym Domodi. W marcu 2018 r. zwiększyła zaangażowanie w spółce i kupiła za 85 milionów złotych pakiet 35% udziałów. Natomiast we wrześniu 2018 r. WP Holding nabyła pozostałe 14% udziałów w spółce Domodi. Wartość transakcji wyniosła 33,4 mln złotych. Tym samym WP stała się jedynym właścicielem Domodi.

– W gronie udziałowców jednomyślnie postanowiliśmy o przyśpieszeniu wykupu. Stało się to możliwe, dzięki wcześniejszemu zakończeniu procesu przekazania zarządu i szybkiemu odnalezieniu się Adama Plony w roli prezesa Grupy Domodi – wyjaśniał wówczas Jacek Świderski, prezes WP Holding SA.

Przez kilka lat firmom udawało się owocnie współpracować, aż do roku 2020 r., kiedy cały świat zaskoczyła epidemia koronawirusa. Nie wszystkie cele zostaną osiągnięte w oczekiwanym terminie i w tym samym składzie, tak jak planowano jeszcze 2 lata temu.

– Domodi, Allani i Homebook to silne marki, które stanowią jeden z filarów portfela spółek e-commerce w WP. Od teraz możemy w pełni uzupełniać się z WP i wzajemnie wykorzystywać know-how do rozwoju obu grup. Przed nami ambitne i ciekawe cele, a rynek dynamicznie się rozwija – mówi Adam Plona, prezes Domodi.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem