Z Product Hunta: Ta kamera ma oko na noworodka. Zwłaszcza kiedy śpi

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

– Według badań sen jest głównym czynnikiem, który wpływa na zdrowie i rozwój noworodka – piszą twórcy Nanit na oficjalnej stronie produktu. Ale ile godzin powinien w łóżeczku spędzić maluch, czy się wyspał i jak jakość jego snu mogą kontrolować rodzice? Pomóc w tym ma ta kamera.

Na zdjęciu: kamera Nanit | fot. zrzut ekranu z filmu promującego produkt, YouTube 

Na pierwszy rzut oka Nanit przypomina lampkę biurkową. Poza kształtem nie ma jednak z nią wiele wspólnego. Urządzenie to jest bowiem kamerą, która rejestruje ruchy dziecka podczas snu, a także uczy się jego zwyczajów i rozpoznaje kiedy noworodek śpi spokojnie, jest rozdrażnione albo obudził się. Zgromadzone w ten sposób dane porównuje z ogólnie przyjętymi normami i generuje report dla rodziców.

Informacje te synchronizują się z aplikacją mobilną, dzięki czemu użytkownicy mogą na bieżąco śledzić sen swoich pociech. Do tego otrzymują podgląd w czasie rzeczywistym do tego co dzieje w łóżeczku dziecka. Z kolei każdego poranka dostają skróty wideo z całej nocy nagrań. I tak, mogą reagować, kiedy coś niepokoi ich w zachowaniu malucha.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.