Z Xhuntem każdy będzie mógł stworzyć biznes. Projekt polskich twórców rozpoczął właśnie zbiórkę na Kickstarterze

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Twórcy Xhunta chcąc zmienić oblicze sceny startupowej stworzyli platformę, dzięki której każdy będzie mógł rozpocząć własny biznes. Z tym ambitnym celem wystartowali z kampanią crowdfundngową na Kickstarterze. Polacy zamierzają zgromadzić minimum 20 tysięcy dolarów.

I ty stworzysz własny biznes

Stworzony przez polskich przedsiębiorców Xhunt jest platformą, dzięki której użytkownicy będą mogli tworzyć zaawansowane strony internetowe za pomocą kilku kliknięć. Serwis działa w oparciu o popularnego WordPressa,a pomysłodawcy przedsięwzięcia zapewniają, że jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Za pomocą oferowanego narzędzia będzie możliwe m.in. uruchomienie sklepu online oraz platformy społecznościowej.

Xhunt jest dedykowany przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy myślą o własnym biznesie, ale nie posiadają wiedzy technicznej z zakresu programowania. – Chcemy, żeby każdy miał szansę na zbudowanie startupu. Dzięki Xhunt stworzysz go bez umiejętności programowania i bogatej wiedzy informatycznej – przekonuje Luke Starsky, współzałożyciel Xhunta. Okazuje się, że za pomocą platformy będzie możliwe projektowanie takich witryn jaką ma np. Airbnb.

20 tysięcy? Chcemy 60 tysięcy dolarów

Obecnie przedsięwzięcie jest w fazie prototypu, a jego pomysłodawcy, aby wejść na rynek ze swoim produktem zorganizowali zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze. Podstawowym celem polskiego zespołu stojącego za Xhuntem jest zgromadzenie 20 tysięcy dolarów. Jeśli kampania przebiegnie pomyślnie to w ciągu sześćdziesięciu dni narzędzie będzie gotowe do użytku. Założyciele startupu mają jednak większe ambicje i wierzą, że społeczność internautów wesprze ich kwotą 60 tysięcy dolarów. Co wtedy czeka projekt?

– Zaplanowaliśmy wówczas stworzenie platformy Saas i zbudowanie szablonu jako Saas. Nie spotkaliśmy się dotąd z takimi rozwiązaniami, a uważamy, że jest to dużo bardziej praktyczne rozwiązanie dla klienta – mówi Luke Starsky. Podstawowe funkcje Xhunta pozwalają użytkownikom m.in. na obsługę wiadomości e-mail, zarządzanie produktami i reklamami oraz śledzenie statystyk strony.

Internauci wpłyną na ostateczny kształt Xhunta

Dbając o rozwój projektu zespół Xhunta promuje swoje rozwiązanie w mediach społecznościowych oraz skupia się na prowadzonej akcji crowdfundingowej. Osiągnięcie oczekiwanej kwoty podczas zbiórki na Kickstarterze jest aktualnie najistotniejszym celem biznesowym polskich przedsiębiorców, którego osiągniecie zadecyduje o dalszych losach przedsięwzięcia. W razie niepowodzenia moment wejścia na rynek nieco się wydłuży.

Jeśli jednak środki zostaną zgromadzone, to kolejnym krokiem twórców Xhunta będzie zbieranie opinii internautów na temat narzędzia, bo jak twierdzi Luke Starsky to oni będą mieć wpływ na jego ostateczny kształt i oferowane możliwości. – Zależy nam, żeby każdy mógł wystartować z biznesem jeśli jego pomysł bazuje na funkcjonalności Xhunta – dodaje.

fot. negativespace,co