Za dużo siedzisz i bolą cię plecy? To urządzenie utrzyma kręgosłup w prawidłowej pozycji

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Zazwyczaj spędzamy za dużo czasu na siedząco, przez co odczuwamy bóle kręgosłupa. Tu urządzenie utrzyma go w prawidłowej pozycji. Zebrało na Kickstarterze do tej pory ponad 180 tys. dolarów, a kampania nadal trwa.

Na zdjęciu: Katherine Krug, pomysłodawczyni BetterBack | fot. zrzut ekranu z filmu prezentującego urządzenie, Kickstarter

Katherine Krug pracuje na siedząco. Zwykle przed ekranem komputera spędza dwanaście godzin garbiąc się i pochylając. W efekcie ma wadę postawy, a jej kręgosłup przypomina o sobie bólami w okolicy odcinka lędźwiowego i bioder. Ulgi nie przynosiły ani wizyty u lekarzy, ani produkty dostępne na rynku. Stworzyła więc własne rozwiązanie i nazwała je BetterBack. 

Gadżet ten to przypominająca oparcie fotela podkładka pod plecy, do której przymocowane są specjalne szelki. Przepasa się nimi kolana, a następnie naciąga. Dzięki temu prostujemy plecy i nawet siedząc za długo przed komputerem utrzymujemy prawidłowa postawę kręgosłupa. Urządzenie robi furorę na Kickstarterze, gdzie w niespełna miesiąc zebrało ponad 180 tysięcy dolarów. 

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.