„Za garść dolarów…” – gdzie najkorzystniej kupić dolary?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

„Za garść dolarów…” – gdzie najkorzystniej kupić dolary?

Udostępnij:

Jedną z najważniejszych walut na świecie jest dolar. Wpływ na jego wartość mają właściwie wszystkie wydarzenia gospodarczo-polityczne na świecie. W świecie finansowym nawet wartość surowca określana jest za pomocą dolara. Jednak to nie wszystkie czynniki, które mają wpływ na wartość tej waluty. Cena dolara zależna jest o wielu wskaźników.

Ile kosztuje dolar?

W Polsce, kiedy słyszymy pytanie „Ile kosztuje dolar?” pada jedna odpowiedź „Około 4 złotych”. Dziś kurs dolara to duży konkurent w stosunku do kursu euro, więc można śmiało stwierdzić, że dolar jest jedną z ważniejszych walut na świecie i spełnia on rolę środka płatniczego w wielu krajach. Jeśli więc chcemy podróżować i przy okazji używać dolarów to powinniśmy dowiedzieć się co nieco na ten temat. W przypadku naszego kraju dolar nie cieszy się zbyt dużą popularnością, ale przykładowo za naszą wschodnią granicą już dość mocno. Często jest tak, że Amerykanie nie muszą nawet martwić się wymianą swoich pieniędzy w wielu krajach, do których się udają.

Dolar amerykański – od czego zależy jego kurs?

Najwłaściwszym wydaje się stwierdzenie, że to ile będzie kosztował 1 dolar, zależy od przepływów finansowych inwestycji oraz handlu. Wartość determinowana jest produktami, które wytwarzane są w danym kraju. Jednak w ostatnich latach mamy na rynku obligacje i akcje, które pojawiają się wraz z rosnącą gospodarką oraz długiem publicznym. A kiedy inwestujemy w daną walutę, to sprawdzamy, jaki jest stan gospodarki w kraju, z którego ona pochodzi. Na wartość dolara mają także obligacje skarbowe, które są bardziej rentowne dzięki wysokiemu kursowi funduszy federalnych z USA. Warto zwrócić także uwagę na różnice stóp procentowych czy bilans handlu zagranicznego. Nie da się ukryć, że na razie dolar utrzymuje się stabilnie na rynku międzynarodowym.

Kurs dolara w kantorach

Jeśli chcemy wymienić nasze pieniądze na dolary w kantorze, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele ważnych czynników. Kurs dolara amerykańskiego w każdym kantorze może kształtować się trochę inaczej i może wydawać się, że jest to tylko parę groszy różnicy. Jednak kiedy chcemy wymienić większą ilość gotówki, to warto przeliczyć sobie te kwoty, ponieważ może okazać się, że różnica będzie dość duża. Przede wszystkim pamiętajmy, że w kantorze stacjonarnym możemy wymienić pieniądze tylko na gotówkę. Więc kiedy zmierzamy tam z dużą jej ilością, o bezpieczeństwo musimy zadbać samodzielnie. Nie lepiej skorzystać z serwisu wymiany walut online? Tutaj https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/ indywidualnie ustalimy kurs sprzedaży czy zakupu i w dosłownie kilka minut wymienimy pieniądze. Dodatkowo koszty wymiany zawsze są stałe, niezależnie od tego kiedy wymieniamy środki. Nie musisz wychodzić z domu, żeby móc wymienić walutę. Oprócz tego korzystanie z kantorów stacjonarnych czy banków naraża na warunki mniej korzystne niż właśnie w takim serwisie jak https://www.walutomat.pl/.

Najważniejszą informacją powinno być dla na to, że jeśli chcemy rozliczać się w rynku międzynarodowym, bądź jedziemy do Państwa, gdzie jest inna, mocna waluta, to najlepiej korzystać właśnie z niej!

 

Artykuł powstał we współpracy z Walutomat.pl