Za usługi księgowe Admiral Tax zapłacisz Bitcoinem

Dodane: 14.06.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

W czerwcu Admiral Tax, kancelaria podatkowo – księgowa, wprowadziła możliwość rozliczeń w walutach cyfrowych. Dużą cześć klientów firmy stanowią przedsiębiorcy związani z rynkiem kryptowalut, ale to nie jedyny powód wdrożenia rozliczeń w popularnym Bitcoinie.

fot. unsplash.com

Firma wyraźnie otwiera się na biznesy technologiczne. 

– Struktura biznesu, który szuka możliwości ekspansji zagranicznej w postaci spółki zagranicą i w konsekwencji zostaje naszym klientem bardzo się zmienia. W ostatnim czasie na dużo większą niż dotychczas skalę zaczęliśmy współpracować ze start-upami technologicznymi. Nie tylko przedsiębiorcy  handlujący kryptowalutami pytało o taką możliwość, ale także wiele firm technologicznych i freelnacerów. Wdrożenie płatności Bitcoinem nastąpiło na początku czerwca i na razie obie strony – zarówno klienci, jak i my – jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax.

Firma nadal obsługuje płatności w walutach tradycyjnych jak złotówki, funty i euro. Chęć przejścia na rozliczenia w kruptowalutach należy po prostu zgłosić, a waluta rozliczeń może zostać w każdym momencie zmieniona. Firma tym samym pokazuje, że nie tylko nie ignoruje trendów, ale przede wszystkim wychodzi klientom naprzeciw.

– Ponieważ rozumiemy czym  jest biznes i jakimi prawami się rządzi, pozwalamy klientom Admiral Tax swobodnie i wielokrotnie przechodzić między walutami. To my jesteśmy dla nich, a fakt, że zajmujemy się m.in. optymalizacją zobowiązuje nas do szerokiego patrzenia na korzyści naszych klientów, bardziej niż na własne – wyjaśnia Moryc.

Na pytanie czy firma straci czy zyska na takim podejściu, dyrektor odpowiada, że jest zainteresowana przede wszystkim długofalowymi korzyściami i rozwojem firmy – Ryzyko kursowe jest zawsze, ale ryzyko jest wpisane w prowadzenie każdego przedsiębiorstwa – czy startupu czy dojrzałej firmy – dodaje. 

Admiral Tax to kancelaria podatkowo – księgowa od kilkunastu lat z powodzeniem przenosząca polskich przedsiębiorców do krajów o wyższym poziomie przyjazności dla biznesu. Kierunki polecane przez Admiral Tax to m.in. Wielka Brytania i Irlandia, ale na liście nie brakuje też możliwości utworzenia firmy w Stanach Zjednoczonych, Panamie czy na Malcie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem