Żabka sprzedaje maseczki ochronne w atrakcyjnej cenie. Całkowicie rezygnuje z zysku

zabka sprzedaje maseczki ochronne w atrakcyjnej cenie calkowicie rezygnuje z zysku
Udostępnij:
Od 15 kwietnia w Żabce będzie można kupić maseczki jednorazowe. Dostaniemy je w pakietach po 10 sztuk za 16,17 zł. Niska cena podyktowana jest tym, że Żabka całkowicie zrezygnowała z zysku.

Rząd zapowiedział, że od 16 kwietnia w Polsce zacznie obowiązywać nakaz zakrywania twarzy podczas wychodzenia z domu. Podobnie jak żele antybakteryjne, maseczki są towarem, który wyprzedaje się w kilka chwil po pojawieniu się w sklepie. Jeszcze przed informacją o pojawieniu się przypadków koronawirusa w naszym kraju niektórzy sprzedawali zwykłe maseczki budowlane za kilkaset złotych. Z powodu nieuczciwych praktyk sprzedawców rząd zablokował możliwość sprzedaży przedmiotów ochrony antywirusowej w internecie.

Żabka nie chce zarabiać na epidemii

Do sprzedaży sieć wprowadziła 8 mln jednorazowych maseczek ochronnych, dostępnych w ponad 6 tys. sklepach. Do 16 kwietnia maseczki będą dostępne we wszystkich sklepach Żabka w Polsce. Kolejna partia pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu.

– W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w cenie która odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych – mówi Tomasz Suchański, Prezes zarządu firmy Żabka Polska.

Maseczki sprzedawane przez Żabkę przeznaczone są dla osób dorosłych. Cena za sztukę wynosi poniżej 1,62 zł przy zakupie opakowania zawierającego 10 sztuk. Jest to dokładnie tyle, ile stanowi zakup maseczek oraz ich dostawa do Polski. Wynika z tego, że maseczki sprzedawane są bez marży. Sieć wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami na każdego klienta.

W ostatnim czasie Żabka rozdystrybuowała maseczki ochronne dla pracowników, a wkrótce przekaże 500 tysięcy maseczek medycznych szpitalom.

Na Poczcie Polskiej maseczki są droższe

Zupełnie inaczej sytuacja z ceną maseczek wygląda na Poczcie Polskiej. Tu dostaniemy maseczkę za 10 zł za sztukę. Jednak maseczki sprzedawane przez Pocztę Polską są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Po użyciu wystarczy je wyprać i zdezynfekować, aby móc używać ich ponownie. Natomiast maseczki dostępne w Żabce to produkt jednorazowy.