Zachowaj spokój i noś Doppel. Ruszyła zbiórka pieniędzy na zegarek wyrównujący puls krwi

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Kontrola emocji, zwłaszcza w stresujących sytuacjach bywa wyzwaniem. Niektórzy radzą, aby w przykrych momentach policzyć do dziesięciu. Brytyjscy przedsiębiorcy w odróżnieniu od nich proponują założyć zegarek Doppel. Dzięki niemu użytkownicy utrzymają puls krwi na właściwym poziomie.

Zegarek, który uspokaja użytkowników

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się urządzenia wearable oraz smartwatche. Większość z nich jest dedykowana sportowcom, którzy jako amatorzy chcą poprawić efekty pracy nad swoją kondycją albo jako profesjonaliści pragną osiągnąć lepsze rezultaty podczas treningów. Innowacyjne gadżety mogą również być przydatne przy szeregu codziennych, rutynowych działaniach. Jednym z takich urządzeń jest Doppel, który pomoże użytkownikom zachować spokój.

Na zdjęciu zegarek Doppel | fot. Kickstarter.com

Stworzony przez brytyjskich przedsiębiorców gadżet, na pierwszy rzut oka przypomina klasyczny zegarek. Doppel posiada pasek z dziurkami, zapięcie oraz tarczę, na której nie ma cyfr ani wskazówek. Jest za to specjalnie skonstruowany mechanizm wyglądający jak „wahadełko”, które kręci się w odpowiednim rytmie. Ten system ma spełnić tylko jedno, ale ważne zadanie. Wprowadzić użytkownika w dobry nastrój niezależnie od panującej sytuacji.

Optymalizacja puls krwi, dzięki ruchom wskazówki

Wystarczy założyć Doppel na nadgarstek umieszczając tarczę zegarka na wewnętrznej stronie przedramienia. Tempo w jakim będzie poruszało się  „wahadełko” wyznaczy najbardziej optymalny rytm pulsu krwi tym samy zapewniając prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Twórcy projekt porównują działanie Doppel do muzyki relaksującej, która jest wykorzystywana m.in. do poprawy koncentracji podczas nauki i pracy.

W efektywnym użytkowaniu gadżetu nabywcom Doppel pomoże dedykowana mu aplikacja mobilna. Za jej pośrednictwem posiadacze sprzętu mogą spersonalizować innowacyjny zegarek podając parametry pulsu krwi podczas gdy są zrelaksowani. Wówczas gadżet zsynchronizuje się z oprogramowaniem i będzie emitował odpowiedni ruchy „wahadełka”, które zadbają o to, żebyśmy byli spokojni.

100 tysięcy dolarów do zebrania na Kickstarterz

Obecnie zespół stojący za Doppel rozpoczął kampanię crowdfundingową na Kickstarterze. Przedsiębiorcy planują zebrać 100 tysięcy funtów potrzebnych do tego, aby pojawić się z nowym produktem na rynku. Czy zegarek zapewniający spokój przypadnie do gustu internautom? W przypadku urządzeń wearable istnieje duża szansa, że tak. Przykładem skutecznie przeprowadzonej zbiórki jest ta zorganizowana przez twórców polskiego smartwatcha Swimmo, którzy w ostatnim czasie zgromadzili ponad 184 tysiące dolarów.