Zainwestował 100 dolarów w świecące rękawiczki. Dziś zarabia 13 milionów

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Wszędzie można spotkać okazje biznesowe. Przykładem jest Brian Lim, który poszedł na imprezę taneczną, gdzie zrodził się pomysł na stworzenie świecących rękawiczek. Dziś firma EmazingLights, której jest właścicielem, zarabia 13 milionów dolarów.

Dobra zabawa, muzyka, światła i pieniądze

Stereotypowy tancerz bawiący się na imprezie techno zawsze jest wyposażony w białe rękawiczki. Dla niektórych osób taki widok może być zabawny, inni ludzie pozazdroszczą ubioru, a jeszcze inni dostrzegą okazję biznesową. Do tej trzeciej kategorii należy mieszkający w Stanach Zjednoczonych, a pochodzący z Chin przedsiębiorca. Brian Lim oparł swój biznes na rozrywce, muzyce elektronicznej, ale przede wszystkim na rękawiczkach.

fot. facebook.com/EmazingLights

Młody starupowiec jest właścicielem firmy EmazingLights, która w ciągu sześciu lat istnienia osiągnęła imponujący przychód ze sprzedaży rękawiczek wyposażonych w diody LEDowe. Jak podaje CNN Money, zespół składający się z pięćdziesięciu dwóch osób zarobił aż 13 milionów dolarów w 2015 roku. Początki rękawiczkowego imperium Briana Lim nie były jednak tak imponujące, ale wiążą się z interesującą historią.

Jak 100 dolarów przeradza się w 13 milionów dolarów?

Podczas jednej z tanecznych imprez dziewczyna przyszłego przedsiębiorcy założyła na dłonie świecące rękawiczki, dzięki którym wzbudziła zaciekawienie imprezowiczów. Dostrzegając ich zafascynowanie Brian Lim postanowił zainwestować zaledwie 100 dolarów, za które kupił białe rękawiczki, lampki i pozostałe materiały potrzebne do przygotowania pierwszego prototypu, który wykonał na własny użytek.

Kolejnym krokiem było stworzenie strony internetowej, która umożliwiłaby dystrybucje produktów. Startupowiec ruszył również ze sprzedaż na platformie eBay. I tak w 2010 roku mógł rzucić pracę na etacie, żeby w pełni poświęcić się dochodowemu biznesowi. Dzięki własnemu wysiłkowi pozyskał inwestorów, którzy wsparli rozkręcają się firmę. Dziś EmazingLight jak widać ma się dobrze, a Brina Lim jest szczęśliwym dwudziestosiedmioletnim przedsiębiorcą, który swoim sukcesem podzielił się z najbliższymi i wyciągnął rodziców z finansowego dołka.