Zainwestuj w polską aplikację DailyArt!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zespół MOISEUM zbiera pieniądze na rozwój aplikacji mobilnej DailyArt. Dzięki niej z poziomu smartfona mamy wgląd do świetnych dzieł sztuki. Po pobraniu aplikacji codziennie będziemy otrzymywać powiadomienia o dodaniu nowego obrazu do bazy. Do spełnienia założonego celu potrzebne jest 3 tysiące…

Zespół MOISEUM zbiera pieniądze na rozwój aplikacji mobilnej DailyArt. Dzięki niej z poziomu smartfona mamy wgląd do świetnych dzieł sztuki. Po pobraniu aplikacji codziennie będziemy otrzymywać powiadomienia o dodaniu nowego obrazu do bazy. Do spełnienia założonego celu potrzebne jest 3 tysiące dolarów

Warszawska firma szuka wsparcia finansowego za pomocą crowdfundingu w rozwijaniu swojej aplikacji mobilnej. DailyArt dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Darmowa aplikacja (w której nie zobaczymy żadnych reklam) codziennie publikuje jedno dzieło sztuki dawnej wraz z krótkimi, napisanymi przez historyków sztuki opisami i ciekawostkami związanymi z danym obrazem. Co ciekawe aplikacja bez żadnych nakładów finansowych zebrała w przeciągu dwóch miesięcy 12 tysięcy pobrań, głównie ze Stanów Zjednoczonych.

Zbieramy 3 tysiące dolarów, co pozwoli nam na stworzenie bardziej rozbudowanej, płatnej wersji PRO aplikacji, która będzie kosztowała jedynie jedno euro oraz na rozruszanie machiny promocyjnej. Jednocześnie zachowamy wersję bezpłatną aplikacji, upiększoną o kilka dodatków. – mówi Zuzanna Stańska z MOISEUM.

Twórcy aplikacji szukają wsparcia finansowego poprzez serwis Appbackr. Już od 10$ możemy dołożyć swoją cegiełkę w rozwój tej aplikacji i (co warte uwagi) możemy na tym jeszcze zarobić! Dla przykładu inwestując 10 dolarów w projekt, po tym jak trafi do AppStore i po odpowiedniej ilości pobrań płatnej wersji, otrzymamy zwrot pieniędzy, które zainwestowaliśmy. Dodatkowo otrzymamy również 27% zainwestowanej kwoty w zamian za wsparcie projektu. W naszym przypadku za zainwestowanie 10 dolarów w DailyArt PRO otrzymamy zwrot z inwestycji na poziomie 13 dolarów. Konto Appbackr jest połączone z kontem Moiseum w AppStorze dlatego mamy pewność, że pieniądze zostaną nam zwrócone.

Pieniądze które zbieramy zostaną przeznaczone na marketing, stworzenie jeszcze lepszego contentu (czyli za pracę historyka sztuki i tłumacza) i doszlifowanie kilku elementów w samej aplikacji bezpłatnej. Aplikacja płatna, czyli wersja PRO już niedługo będzie dostępna w App Storze (za około 2 tygodnie). – dodaje Stańska.

DailArt PRO ma kosztować 1 euro i zawierać takie udogodnienia jak:

  • możliwość podzielenia się obrazem na Facebooku, Twitterze oraz Pintereście;
  • możliwość stworzenia własnej galerii z zaprezentowanych dzieł sztuki;
  • łatwiejsze wyszukiwanie obrazów, które zostały już zaprezentowane;
  • wersja dostępna na iPady;
  • możliwość pobrania obrazu i np. ustawienia sobie jako tapetę wyświetlacza;
  • i kilka innych dodatkowych funkcji;

Stańska wspomniała o tym, że zespół zastanawia się również nad kolejnymi wersjami językowymi. Płatna wersja aplikacji ma pojawić się najpierw na urządzenia z systemem iOS, a dopiero później na urządzenia z Androidem.

Jeśli chcesz współtworzyć aplikację DailyArt i przy okazji wesprzeć promocję sztuki i kultury to zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce!