Założyciel Wunderlist chce odkupić swoją aplikację od Microsoft

Dodane: 09.09.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Cztery lata temu Christian Reber sprzedał swoją aplikację Wunderlist firmie Microsoft za około 100–200 milionów dolarów. Teraz Reber błaga firmę, aby pozwoliła mu odkupić aplikację z powrotem – aby mógł uratować ją przed zamknięciem.
Microsoft nabył popularną aplikację do tworzenia i zarządzania listami zadań w 2015 roku. The Wall Street Journal poinformował wtedy, że transakcja została wyceniona pomiędzy 100 milionów, a 200 milionów dolarów. Ale w 2017 roku Microsoft ogłosił plany wycofania Wunderlist na rzecz własnej listy rzeczy do zrobienia pod marką Microsoft.

Proszę, pozwólcie mi odkupić Wunderlist

Wunderlist jest na razie dostępny, ale już od dawna nie przygotowywano na niego żadnych aktualizacji.  Reber napisał na Twitterze, że jest smutny, z tego powodu, że Microsoft chce zamknąć Wunderlist, mimo że ludzie nadal go kochają. „Mówię poważnie @satyanadella @marcusash” – napisał zwracając się do dyrektora generalnego i dyrektora generalnego Microsoft. „Proszę, pozwólcie mi odkupić Wunderlist. Zachowajcie zespół i skupcie się na @MicrosoftToDo, a nikt nie będzie zły, że zamknięto @Wunderlist”.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem