Założyciele Callpage na liście 30 under 30 Forbesa

Dodane: 13.02.2019

Mam Startup

Udostępnij:

Sergey Butko, Andriy Tkachiv i Ross Knap, współzałożyciele krakowskiego startupu CallPage, znaleźli się na liście „30 under 30 Europe” Forbesa 2019 roku. Sergey ma dopiero 22 lata i jest najmłodszą osobą w kategorii technologia.

CallPage założony został przez mieszkających w Polsce Ukraińców: Rossa Knapa, Sergeya Butko i Andrewa Tkachiva. Stworzyli oni system umożliwiający kontakt z potencjalnym klientem w 28 sekund. Firma notowała przychody już od pierwszego miesiąca po uruchomieniu produktu. Pod koniec 2018 roku startup otrzymał 17 mln złotych od inwestorów z TDJ Pitango Ventures, Innovation Nest i Market One Capital. 

Na swoim profilu na Facebooku Sergey skomentował wyróżnienie:  – Cieszę się z tego powodu bo wiem, że moja mama jest bardzo szczęśliwa i dumna. Ale sam nie czuję nic. Żadnych emocji, pozytywnych czy negatywnych. Totalnie.

W zestawieniach „30 under 30” umieszczane są wybrane przez magazyn Forbes nazwiska młodych przedsiębiorców, założycieli innowacyjnych biznesów, naukowców, działaczy społecznych, aktywistów, artystów, polityków, sportowców, którzy mimo młodego wieku odnieśli w swojej działalności znaczący sukces. Od kilku lat sporządzana jest osobna lista obejmująca osoby działające w Europie.

Na tegorocznej liście „30 under 30 Europe” znalazło się trzech Polaków. W kategorii „Science&Healthcare” doceniono dra Mateusza Hołdę – współzałożyciela i kierownika działającego przy Katedrze Anatomii UJ Collegium Medicum zespołu naukowego HEART – Heart Embryology and Anatomy Research Team. W kategorii „Entertainment” doceniono Macieja Musiała – aktora i współproducenta serialu „1983″, pierwszego polskiego serialu zrealizowanego przez platformę Netflix. Z kolei w kategorii „Sport” wyróżniony został Mateusz Tomaszkiewicz z polskiego studia CD Projekt RED.

Wśród osób ze świata startupowego na liście Forbsa znaleźli się również m.in.: 28-letni Alessio Avellan Borgmeyer z Niemiec, Founder w startupie Jodel, który stworzył aplikację na telefon pozwalającą na bieżąco śledzić co dzieje się w twojej okolicy; 29-letnia Phoebe Hugh z Wielkiej Brytanii, Founder w startupie Brolly, który dostarczył rozwiązanie w postaci aplikacji do zarządzania ubezpieczeniami; 29-letni Barney Hussey-Yeo z Wielkiej Brytanii, Founder w startupie Cleo, który stworzył chatbota do zarządzania finansami osobistymi; czy 29-letni Michael Rumiantsau z Białorusi, Founder w startupie FriendlyData, który stworzył aplikację randkową.

Lista jest dostępna tutaj.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem