Zamawianie jedzenia przez telefon z systemem Android na PizzaPortal.pl

Dodane: 25.04.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Serwis PizzaPortal.pl, przy współpracy z JuupStore.pl, opracował raport za 2012 rok, dotyczący zamawiania jedzenia na wynos, poprzez aplikację na system Android. Przedstawia on m.in. zestawienie procentowe zamawianych potraw, rodzajów preferowanej kuchni, a nawet modeli telefonów, które generowały n

Serwis PizzaPortal.pl, przy współpracy z JuupStore.pl, opracował raport za 2012 rok, dotyczący zamawiania jedzenia na wynos, poprzez aplikację na system Android. Przedstawia on m.in. zestawienie procentowe zamawianych potraw, rodzajów preferowanej kuchni, a nawet modeli telefonów, które generowały największe zyski. Badanie przeprowadzono na podstawie 1000 indywidualnych zamówień.

Z analizy raportu wynika, że najpopularniejszą zamawianą potrawą była pizza (68 % zamówień) – w tym najczęściej wybierana była Capriciosa, a za nią kompozycja własna oraz Pepperoni. Spośród miast najwięcej zleceń było w Łodzi, Krakowie oraz Wrocławiu. Średnia wartość zamówień wynosiła 32 zł, a największa ich ilość odbywała się po godzinie 19.00.

Raport przedstawia również zestawienie procentowe korzystania z aplikacji PizzaPortal.pl na Androida ze względu na płeć. W tym przypadku jest proporcja 15 % kobiet – 85 % mężczyzn. Cieszy nas coraz większe zainteresowanie naszą aplikacją na system Android, tym bardziej, że została ona udoskonalona o nowe możliwości. Pobierają ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni, wobec czego sądzę, iż w przyszłym roku te dysproporcje znacznie się zmniejszą – komentuje Lech Kaniuk, Dyrektor Zarządzający PizzaPortal.pl. Co do samej funkcjonalności aplikacji, Lech Kaniuk dodaje: Sama aplikacja w wersji Android została uaktualniona o nowe możliwości, w tym filtruje lokale według typowanej kuchni oraz kulinarne preferencje i wcześniejsze zamówienia klientów. Aby móc w pełni korzystać z nowych funkcji aplikacji i mieć dostęp do automatycznych aktualizacji należy ją zainstalować na nowo.

Więcej szczegółów dotyczących zamówień na PizzaPortal.pl w załączonym raporcie.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem